Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Šárecký potok se vrátí do přirozeného stavu

Začaly práce, které vrátí část Litovicko-Šáreckého potoka v blízkosti obory Hvězda do přírodního koryta.


náhled souboru
Beton, pod kterým se proud potoka skrývá, bude odstraněn v délce 280 metrů. Projekt byl schválen v územním plánu jako veřejně prospěšná stavba. Dokončena by měla být ještě letos. Peníze na to půjdou ze sta milionů korun, které hlavní město za rok vydá na údržbu a obnovu vodních ploch. 

Původní betonové zaklenutí bude v celé délce odstraněno a nové otevřené koryto bude vymodelováno přírodě blízkým způsobem. Dno a břehy zpevní kameny. Na břehu budou vysazeny olše a keřové vrby. Do břehů se také zapustí kokosové válce a rohože s mokřadní vegetací. Pod autobusovou zastávkou bude postavena lávka do obory Hvězda.

Litovecko-Šárecký potok pod ruzyňskou věznicí až k oboře Hvězda byl sveden do roury v 60. letech 20. století. Teď se odkryje úsek od jejího vyústění při křižovatce ulic Ruzyňská a Stochovská až ke křížení ulic Ledecká, Ruzyňská a Jinočanská.

V příštích letech by se Litovicko-Šárecký potok měl vrátit do přirozeného koryta například také pod retenční nádrží Jiviny, nad ruzyňskou věznicí a na několika místech v Šáreckém údolí.Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/sarecky-potok-se-vrati-do-prirozeneho-stavu-2009-08-28 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.