Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Realizace Národní technické knihovny pokračuje

V dubnu 2004 vyhlásila Státní technická knihovna jako investor stavby dvě obchodní veřejné soutěže - na plnění veřejné zakázky "Projektová dokumentace pro výstavbu Národní technické knihovny" a dvoustupňovou obchodní soutěž na plnění veřejné zakázky "Komplexní zajištění realizace výstavby Národní technické knihovny". První soutěž již má vítěze, druhá stále ještě probíhá.


náhled souboru
S vítězem první soutěže, projektantem budovy Národní technické knihovny, firmou HELIKA, a. s., podepsala Státní technická knihovna smlouvu o dílo 12. 10. 2004. Dvoustupňová obchodní veřejná soutěž na komplexního zhotovitele stále probíhá ve svém prvním stupni.

V prosinci 2004 HELIKA, a. s., dokončila přípravné práce - geodeticky zaměřila pozemky a inženýrské sítě, uskutečnila inženýrsko-geologický průzkum, zajistila archeologický a historický pasport území pro výstavbu, dendrologický průzkum a ocenění dřevin, klimatologický pasport území a vyhodnocení hlukové a dopravní zátěže dotčeného území.

Další fází bude projekt, který vznikne ve spolupráci HELIKA, a. s., a firmy PROJEKTIL architekti, s. r. o., v níž jsou sdruženi autoři vítězného architektonicko-urbanistického návrhu budovy.

Nová budova Národní technické knihovny má zastřešit nejen fondy Státní technické knihovny, ale i podstatnou část fondů knihoven ČVUT a Ústřední knihovny VŠCHT (knihovna bude stát v srdci technických vysokých škol, mezi Flemingovým náměstím a Technickou ulicí v Praze 6 – Dejvicích), takže na jednáních o podobě a funkčnosti budovy se podílejí i zástupci všech tří knihoven a vysokých škol.

Státní technická knihovna je moderní vědeckotechnická knihovna s dlouhou tradicí. Nachází se na Mariánském náměstí v areálu Klementina na Starém Městě v Praze 1. Fond STK je největší český fond domácích a zahraničních dokumentů z oblasti techniky a aplikovaných přírodních a společenských věd s technikou souvisejících. Obsahuje přes 1,2 milionu svazků a tvoří jej knihy, časopisy, elektronické dokumenty, noviny, vědecké práce, informace o firmách a další publikace a texty. Služby STK charakterizuje zejména snaha nabídnout uživatelům přístup k maximálnímu množství informací prostřednictvím internetu odkudkoli a kdykoli.

(podle stavebni-forum.cz, autor: redakce)

Více o projektu ZDE

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/realizace-narodni-technicke-knihovny-pokracuje-2005-01-21 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz