Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Radnice zveřejňuje smlouvy na webu

Radnice Prahy 6 se stala průkopníkem ve zveřejňování obecních uzavřených smluv na internetu. Slibuje si od toho větší průhlednost pro občany.


náhled souboru

V celé zemi se k tomuto kroku nad rámec zákonných povinností dosud odhodlalo jen několik měst či obcí. Nikdo však nepublikuje smlouvy v takovém rozsahu, jako Praha 6, která na internetu již zveřejnila 15 890 smluvních vztahů!

Až donedávna museli zájemci o nahlédnutí do smluv požádat o jejich kopii podle zákona o svobodném přístupu k informacím . Většinou jde ale o zdlouhavou proceduru. Nyní stačí využít systém elektronické databáze smluv, který obsahuje smlouvy a dodatky od roku 2007. Modul obsahuje navíc přehledný vyhledávač. Celkem je v systému dnes 15 890 smluv.

https://www.praha6.cz/smlouvy

Zároveň na webu Prahy 6 jsou zveřejňována výběrová řízení. Radnice využívá nejen elektronické tržiště, ale také elektronické aukce. Jejich výhodou je předcházení předraženým zakázkám a podezření z korupce. Navíc se konečné ceny daří virtuální dražbou výrazně snižovat. Během tří měsíců radnice realizovala patnáct aukcí a ušetřila tím čtvrt miliónu korun.

https://www.praha6.cz/trziste

Martin Šalek
tiskový mluvčí Prahy 6
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/radnice-zverejnuje-smlouvy-na-webu-2011-03-08 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.