Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Radnice poradí rodičům školáků

Nový portál radnice www.jakdoskoly.cz navazuje na stránky jakdoskolky.cz, které už půl roku pomáhají rodičům vybrat správnou školku pro dítě, orientovat se v předpisech nejen o přijímacím řízení a dozvědět se zajímavosti z předškolního života dětí.


náhled souboru
„Naší snahou bylo vytvořit přehledný, ucelený a systematický mechanismus, ve kterém by se rodiče jak předškolních, tak i školních dětí snadno orientovali a dozvěděli se vše podstatné, co potřebují,“ vysvětluje starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

„Oba informační portály obsahují kompletní informace o rodičovské péči, zejména kontakty, adresy, odkazy na webové stránky a představuje jednotlivé školky a školy včetně jejich hodnocení,“ popisuje sourozenecké webové stránky jakdoskolky.cz a jakdoskoly.cz radní pro školství Ondřej Balatka.

Portál JAKDOSKOLY.CZ navazuje na úspěšný portál JAKDOSKOLKY.CZ spuštěný letos na jaře. Praha 6 tak nabízí přehledné a ucelené informace rodičům školních dětí i dětem samotným. Proto na nových stránkách rodiče i děti naleznou kontakty nejen na obecní školy, ale i soukromé, umělecké či speciální, pedagogické poradny či důležité legislativní předpisy, ale i možnosti trávení volného času, modul poruch učení, informace o šikaně a týrání nebo drogové prevenci. Pro děti a jejich učitele angličtiny je určen modul mezinárodní spolupráce - výuka jazyků.
Nechybí ani oblíbená rubrika videoškola, ve které je každá základní škola z Prahy 6 zastoupená videosnímkem.

Podle Chalupy by oba portály měly být především živým organizmem: „Pravidelně se na něm budou objevovat aktuality z dění v jednotlivých školkách a školách.“

WWW.JAKDOSKOLY.CZ

Videoreportáž TV6 ZDEMartin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/radnice-poradi-rodicum-skolaku-2009-10-05 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz