Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Radnice i nadále podporuje své adoptované děti

Rada Prahy 6 schválila i pro příští rok finančních dary formou projektu Arcidiecézní charity Praha „Adopce na dálku“ indickým dětem 12letou Divya Mestha a 9letého Umamaheshwar Achari jako příspěvek na školné, ošacení, školní potřeby a základní zdravotní péči. Obě děti žijí v pobřežním městečku Honavar v západní Indii.


náhled souboru
Indické děti si radnice Prahy 6 adoptovala vloni před Vánocemi. Tato iniciativa byla aktivována i ničivými záplavami v jihovýchodní Asii koncem loňského roku a snahou pomocí postiženým oblastem.

„Z finančního příspěvku, který činí pro příští rok za obě děti 9 800 Kč, se dětem hradí školné, dostane školní pomůcky, uniformu, má zajištěnu zdravotní péči a pojištění. To všechno, aniž by muselo opustit své přirozené zázemí, místní kulturu a zvyky,“ vysvětlil využití finančního příspěvku starosta Chalupa.

Divya má pět sourozenců, otec je farmář a matka je v domácnosti. Chodí do šesté třídy a jejím nejoblíbenějším předmětem je sociologie a ráda tančí.
Umamaheshwar má dvě sestry, otec je námezdní dělník a matka také v domácnosti. Chodí do třetí třídy, kde si nejvíce oblíbil výuku svého rodného jazyka – Kannada. Ve volném čase nejraději hraje volejbal.

Projekt Arcidiecézní charity Praha nazvaný „Adopce na dálku“ patří mezi nejmodernější a nejefektivnější způsoby rozvojové pomoci. Kdokoliv může jeho prostřednictvím podpořit děti ve vybraných zemích. A protože nejde jen o poskytování peněz, ale také o vytvoření určitého vztahu mezi dárci a obdarovanými, nese projekt název „Adopce na dálku“ a sponzoři se označují „adoptivní rodiče“.

Při adopci získává adoptivní rodič podrobné informace o dětech, městská část v průběhu roku obdržela od „svých“ dětí také osobní dopisy a poděkování. Adopcí na dálku se v České republice snaží potřebným dětem z různých zemí pomoci většinou kolektivy, často školní třídy. Mezi adoptivními rodiči nechybí ale ani hudební skupiny nebo herci a samozřejmě jednotlivci.
„S rodiči jsme adoptovali 14letou holčičku z Ugandy. Musím říct, že to pro mě je ten největší dárek, jaký bych mohla dostat...splnit někomu jeho sen! Už od jara jsem na to střádala kapesné a rozhodla se, že rodičům dokážu, že je to ta správná cesta, jak tamějším dětem pomoci. Čekání se vyplatilo,“ svěřuje se Karla Špirková na diskusním fóru webových stránek charity.

Všechny děti, které jsou v projektu Adopce na dálku, spojuje život v chudých rodinách, které jim nemohou poskytnout často ani základní péči a dostatek jídla, mnozí z nich jsou sirotci. Školné, které se v těchto zemích platí, pro ně představuje nepřekonatelnou překážku ke vzdělání a tím i žádnou šanci na lepší budoucnost.Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz 
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/radnice-i-nadale-podporuje-sve-adoptovane-deti-2005-12-15 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz