Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Pomoc pro Ukrajinu
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Radní se ptali, jak se bydlí v Nové Ořechovce

Dům seniorů na Ořechovce oslavil rok svého fungování. Obyvatele po roce od nastěhování přišli pozdravit představitelé radnice a připravili jim malé pohoštění. Se seniory z Nové Ořechovky pak diskutovali o jejich zkušenostech po roce fungování domu a o jejich problémech.


náhled souboru
„Vytržení z kořenů bylo provázeno těžkými okamžiky. Jsme ale vděčni za to, že byl tento dům postaven, jinak bychom museli pod most,“ řekl jeden z obyvatelů Zdeněk Hubáček.

Do obecních malometrážních bytů na Ořechovce se stěhovali nájemníci, kteří velký byt s deregulovaným nájemným vrátili majiteli. Na Ořechovce platí také deregulovaný nájem, navýšený o 20% za nadstandardní bydlení, ale v malých bytech. Výše nájmu byla také jedním z dotazů nájemníků.

„Všichni, kteří se dostanou do potíží, mohou žádat nejen o státní příspěvek na bydlení, ale i o finanční pomoc, kterou nabízí městská část,“ vysvětlil starosta Tomáš Chalupa. V diskuzi paní Sandrová také navrhovala, aby v domě byl k dispozici lékař. „Tento pokus jsme učinili již před lety v domě s pečovatelskou službou ve Šlejnické, ale řešení nevydrželo dlouho, lidé se k němu nakonec nepřehlásili. Lékař se tam neuživil,“ vysvětlil starosta. Senioři z domu z Ořechovky postrádají také obchod s potravinami.

Dům Nová Ořechovka ve Střešovicích s 53 byty nechala postavit radnice Prahy 6. Náklady na jeho výstavbu dosáhly téměř sto miliónů korun. V současné době je v domě volný jeden bezbariérový byt.

Video ze setkání ZDE

(podle čas. Šestka, www.sestka.cz)Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/radni-se-ptali-jak-se-bydli-v-nove-orechovce-2009-02-02 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.