Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Radní Prahy 6 vyzývají hejtmana Ratha: Neprojektujte u nás!

Prohlášení Rady Městské části Praha 6 k vyjádření středočeského hejtmana Davida Ratha o budoucí podobě rychlodráhy z Prahy do Kladna.


náhled souboru
Radní Městské části Praha 6 se ohrazují proti stanovisku středočeského hejtmana Davida Ratha, který navrhuje při modernizaci kolejového propojení mezi Kladnem a Prahou upustit od hloubené varianty na území Prahy 6.

Rada Městské části Praha 6 proto vyzývá středočeského hejtmana, aby se při svých vyjádřeních věnoval pouze území, pro které byl zvolen a neplánoval podobu projektů mimo hranice Středočeského kraje. Stejně, jako představitelé Prahy 6 nikdy nevstupovali a nebudou vstupovat do politiky, kterou p. David Rath realizuje na svém území.

Protože podle plánovaných záměrů bude trať zasahovat do oblasti Městské části Prahy 6 z více než 80 procent své celkové délky na území hlavního města, požadoval vždy starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa pro výstavbu a vedení tratě maximální šetrnost vůči obyvatelům městské části.

Praha 6 své stanovisko k budoucí podobě kolejového propojení Kladna s Prahou nezměnila. Varianta, kterou Rada Městské části Praha 6 považuje za jedinou přijatelnou pro městskou část vede v délce patnáct kilometrů po území Prahy 6 a předpokládá úsek mezi Letnou a Veleslavínem pod zemí.

Na této variantě se po sedmnácti letech shodli vloni v dubnu všechny dotčené strany, tj. ministerstvo dopravy, Středočeský kraj, Magistráty hlavního města Prahy a Města Kladna a Městské části Praha 6 a Praha 7. Starosta Tomáš Chalupa nadále připomíná, že pro Městskou část Praha 6 je prioritní propojení ruzyňského letiště s metrem.Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/radni-prahy-6-vyzyvaji-hejtmana-ratha-neprojektujte-u-nas-2009-09-16 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.