Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Pomoc pro Ukrajinu
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

První socha fotbalisty v Česku: Masopust

Rodí se v ateliéru akademického sochaře Josefa Nálepy a v Praze 6 na Julisce by měla stát na sklonku jara. Josef Masopust získal v roce 2003 ocenění Čestný občan Prahy 6.


náhled souboru

Nadživotní majitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy roku 1963 je zatím sádrový. „Dostal jsem zadání až minulý měsíc. Ale já jsem to Pepíkovi slíbil, tak to stihnu. Na začátku února mu ji k osmdesátinám předají v laminátu s bronzovou patinou a v květnu nebo v červnu bude stát bronzový na Julisce. Tak vydrží tisíc let," pověděl Mistr Nálepa. „Pepík hlavně chtěl, aby neměl míč dál než třicet centimetrů od levačky, kterou dával góly. Říkal, že takhle to vždycky trefil tam, kam chtěl," smál se.

V lepších rukou se Masopust vskutku ocitnout nemohl. Mistr Nálepa je totiž jediný sochař na světě, který směl portrétovat slavného katalánského malíře Salvadora Dalího. Zkrátka výjimečný tvoří výjimečného...

"Legendárního Masopusta jsem omladil o šedesát let" (rozhovor se sochařem)

(podle deníku Aha!, foto Mária Rušinová)

Martin Šalek
tiskový mluvčí Prahy 6
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/prvni-socha-fotbalisty-v-cesku-masopust-2011-02-02 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.