Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Projekt Aktivní město pokračuje i ve školním roce 2018/2019

Projekt je realizován městskou částí Praha 6, pod záštitou radního pro sport a volnočasové aktivity Ing. Mgr. Libora Bezděka


náhled souboru

Po loňském úspěšném pilotním projektu Aktivní město Praha 6 s účastí takřka 5 tisíc dětí se v právě zahájeném školním roce otevírá další ročník programu, který umožní rodičům a zákonným zástupcům dětí z Prahy 6 využít příspěvek MČ na úhradu pravidelné volnočasové aktivity (alespoň 1x týdně) svých dětí.

 

Kdo se může do on-line systému Aktivní město registrovat a žádat o příspěvek ?

Příjemcem může být pouze dítě narozené po 1. 9. 2000 a mladší, které má trvalý pobyt na území Městské části Praha 6, které se od 3. 9. 2018 do 30. 11. 2018 prostřednictvím zákonného zástupce registruje do projektu pomocí on-line softwarové aplikace Aktivní město www.aktivnimesto.cz. Pokud má rodina 2 a více dětí, vztahují se na každé dítě výše uvedené podmínky pro přiznání nároku na příspěvek individuálně a je nutné, aby se každé dítě zaregistrovalo prostřednictvím svého zákonného zástupce samostatně. Celková alokovaná částka na tento program činí 2 mil. Kč, nárok na příspěvek realizovaný touto formou bude přiřazen dle pořadí registrace oprávněných žadatelů, a to až do vyčerpání Alokované částky. Na přidělení příspěvku není právní nárok.

 

Na jaké aktivity může být příspěvek čerpán ?

Zaměření podporovaných aktivit je, stejně jako v loňském roce, nastaveno takto:

  • Skupina 1: výše příspěvku činí 600 Kč / 1 osobu (příjemce)

Zaměření: sportovní, pohybové, kulturní a obecně poznávací/vzdělávací volnočasové aktivity  

  • Skupina 2: výše příspěvku činí 800 Kč/ 1 osobu (příjemce)

Zaměření: přírodovědné, technické, rukodělné a řemeslné volnočasové aktivity

 

Po schválení příspěvku, které proběhne zpravidla do 5 pracovních dnů po odeslání registrace žadatele, může rodič svůj příspěvek uplatnit u registrovaných poskytovatelů, kterých je do projektu zapojeno více než 150 a rychle přibývají další. Mezi pořadateli aktivit jsou významné sportovní a tělovýchovné kluby působící na Praze 6, poskytovatelé kroužků (Dům dětí a mládeže aj.), školky a základní školy a další organizace volnočasových aktivit (Junák, skautské oddíly aj.)  Svoje příspěvky mohou rodiče dětí uplatnit do 21.12.2018.

V případě dalších dotazů se mohou žadatelé obracet na Zákaznickou linku operátora systému Up Česká republika tel:  420 241 043 230 nebo na e-mailovou adresu info@aktivnimesto.cz--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/projekt-aktivni-mesto-pokracuje-i-ve-skolnim-roce-20182019-2018-09-05 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.