Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Proč teče z kohoutku čistá voda

Hospodářská komora hlavního města Prahy vyškolila další soukromé firmy v oboru poskytování zážitkové turistiky. Do projektu Praha technická se připojila a své pracovníky nechala vyškolit už téměř dvacítka společností, které chtějí své výrobky nebo služby prezentovat Pražanům a turistům vtipným a zároveň poučným způsobem.


náhled souboru
Mezi těmi, kdo se rozhodl složit „zkoušky" z poskytování zážitků je i Ekotechnické muzeum v Bubenči. Ekotechnické muzeum se chystá Pražany či turisty zábavným a zároveň i poučným způsobem seznámit s moderní i historickou technologií úpravy odpadních vod. Tento nevšední program je určen pro všechny, které zajímá, jak je možné, že nám z kohoutku teče čistá voda a kdo, kde a jak ji předtím vyčistí...

Muzeum kvůli tomu hodlá znovu zprovoznit a dostavět Malodráhu v Tróji, která kdysi sloužila k odvážení zachycených nečistot z kanalizační čistírny v Bubenči na Císařský ostrov. Nově spuštěná Malodráha umožní exkurzím prohlídku všech tří čistíren - staré, stávající i nové, která se teprve buduje. Návštěvníci budou moci oba areály vidět v doprovodu průvodce, aniž by vkročili do hygienicky rizikového provozu. Zároveň přitom vznikne ekologicky čisté dopravní spojení v rámci tzv. Trojské karty (společ. vstup do ZOO, Botanické zahrady a Trojského zámku) mezi lávkou pro pěší na Císařském ostrově a Ekotechnickým muzeem. „Bude tu i návaznost na lodní dopravu v přístavišti ZOO a na vlak a autobusovou linku MHD č. 131 u nádraží ČD v Bubenči.

Z trati, položené na temeni povodňové hráze ostrova, se otevírají neobvyklé pohledy nejen na Ústřední čistírnu odpadních vod, ale i na Pražský hrad, Dejvice, zříceninu Baba, podbabské zdymadlo s hydroelektrárnou, vltavské peřeje a mlýn v Tróji, Zoologickou zahradu a Trojský zámek," říká autor záměru Ing. Jan Palas z Ekotechnického muzea.

Přibývají další zájemci
Projekt Praha technická je zaměřen na školení významných pražských společností v provozování zážitkové turistiky v oblasti technických a technologických památek v Praze. Doposud byli takto vyškoleni pracovníci například z Kolektorů Praha, a.s., Dopravního podniku hl.m. Prahy a.s., Pražských vodovodů a kanalizací. Kromě Ekotechnického muzea se nyní školí i zaměstnanci Národního muzea, Muzea hl. m. Prahy a Českých drah, a.s. a dalších. Projekt Vzdělávání v zážitkové turistice je spolufinancován Evropským sociálním fondem, do rozpočtu přispěl i Magistrát hl. m. Prahy. Kurzy jsou tudíž pro všechny zdarma.Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/proc-tece-z-kohoutku-cista-voda-2007-07-25 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz