Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Přívoz Sedlec – Zámky opět v provozu

Dnes byl po dvou desetiletích obnoven provoz, který spojuje Sedlec a Zámky, tedy Prahu 6 a Prahu 8. Toto spojení je atraktivní zejména pro výlety vltavským údolím, např. okruh Stromovka–Troja–Zámky–Sedlec–Podbaba–Stromovka, ale i pro běžné denní cesty.


Spojení veřejnou dopravou z Bohnic na Suchdol přes Holešovice dnes trvá cca 60 minut, s využitím přívozu se tato doba může zkrátit na polovinu. “Zprovoznění přívozu v Sedlci je dalším důkazem, že připojení Sedlce k Praze 6 bylo správné rozhodnutí občanů Sedlce,“ domnívá se bývalý zastupitel Prahy-Suchdol a dnešní inspektor životního prostředí na radnici Prahy 6 Jaroslav Holý, který před několika měsíci jako první s myšlenkou na zprovoznění přívozu přišel.

Na vzniku přívozu a jeho současném provozu se podílelo Hlavní město Praha, MČ Praha 6, MČ Praha 8, ROPID, První Všeobecná Člunovací Společnost a Povodí Vltavy.

Nejen přívoz je nyní novou realitou občanů Sedlce, ale i nová cyklostezka zakončená malým parkem a lavičkami, rekonstruovaná vlaková stanice Praha-Sedlec včetně okolí (demolice rozpadlé garáže, likvidace náletových dřevin, sekání trávy), nová informační tabule pro občany a kompletní údržba Sedlce včetně úklidu a sekání trávy. „Za první polovinu letošního roku se zde udělalo a změnilo víc, nežli za posledních patnáct let,“ potvrdil Holý.

Díky přívozu je také výhodné spojení z Bohnic na Prahu 6 a do Roztok nebo Kralup nad Vltavou. Přívoz je výhodný pro dopravu na jízdním kole, kdy lze cestu z Bohnic na Suchdol uskutečnit za méně než 20 minut. Jízdní kolo je přepravováno zdarma.

Přívoz je v provozu celotýdenně do 20:00 hod., v pracovní dny od 5:30 hod., v sobotu, neděli a svátek od 7:00 hod. Na základě vyhodnocení provozu může být rozsah provozu upraven. V jízdním řádu jsou uvedeny pravidelné plavby, další plavby jsou možné, mezi první a poslední plavbou dle jízdního řádu, na základě požadavku cestujících tak, aby nebyly ovlivněny plavby dle jízdního řádu. Potřeba plavby mimo jízdní řád se signalizuje akusticky (zvonem, kruhem nebo požádáním) a za takovou plavbu se neplatí žádný příplatek.

Na přívozu platí tarif dopravce s tím, že jsou uznávány předplatní jízdenky PID. Základní jízdné je 20 Kč, děti od 6 do 15 let zaplatí 10,- Kč, držitel předplatní jízdenky PID pro tarifní pásma P a 0 to má zdarma. Stejně tak se neplatí za jízdní kolo, dětský kočárek, psa či zavazadlo.

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/privoz-sedlec--zamky-opet-v-provozu-2005-07-01 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz