Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Přijďte na jedinečnou výstavu a slavnostní křest

Praha, 30. 10. 2013 – Nahlédněte dovnitř unikátní Müllerovy vily a dalších staveb světoznámého architekta Adolfa Loose. Už tento čtvrtek 31. října 2013 v 17 hodin otevírá městská část Praha 6 v Galerii Chodník letošní pátou unikátní výstavu. Tentokrát jsme spojili síly s Muzeem hlavního města Prahy a k 80. výročí úmrtí světoznámého architekta Adolfa Loose připravili jedinečnou výstavu nazvanou „Funkce a barva“. V rámci výstavy bude také pokřtěna jedinečná kniha „Osada Baba“. Vstupné do galerie je zdarma.


náhled souboru

Adolf Loos zanechal nesmazatelnou stopu také v Praze 6 na Ořechovce, kde všichni obdivují Müllerovu vilu. „Dům se musí líbit všem. Na rozdíl od uměleckého díla, které se nemusí líbit nikomu.Zvenku nemá dům nic prozrazovat, uvnitř však nechť vyjeví celé své bohatství,“ řekl kdysi architekt.

Přijďte se sami přesvědčit, že Loosovy vily jsou unikátní svým řešením, funkcemi a využitím i po desetiletích a jsou stále inspirací. Galerie má otevřeno nonstop a to jen díky tomu, že jsou exponáty k vidění právě ve výlohách Skleněného paláce přímo z chodníku.

Těšíme se na vás.

http://muzeumprahy.cz/adolf-loose-funkce-a-barva/

http://www.slavnestavby.cz/zpravy/z-oboru/krest-nove-knihy-slavne-vily-prahy-6-osada-baba-1932-1936--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/prijdte-na-jedinecnou-vystavu-a-slavnostni-krest-2013-10-30 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.