Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Přehlednější přecházení před školami a v křižovatkách

Na základě požadavku Prahy 6 aktuálně dokončuje Technická správa komunikací realizaci stavebního zpomalovacího prahu a přisvětlení přechodů pro chodce v blízkosti základní školy Pod Marjánkou.


náhled souboru

Nová úprava zpomalí projíždějící auta namísto neestetických a hlučných montovaných prvků a místo zpřehlední zejména ve prospěch viditelnosti dětí. Práce na zvyšování bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích probíhají v rámci programu BESIP hl. m. Prahy.

Letos bude ještě, dle příslibu města, provedeno zvýšení bezpečnosti pěších v místech chodecky velmi frekventované křižovatky Dejvická–Eliášova. Rekonstrukce a zkrácení délky přechodu pro chodce se po mnoha letech složitého projednávání dočkají také na Dlabačově, kde bude upraven přechod v úrovni ulic StrahovskáDiskařská.

V oblasti bezpečnosti silničního provozu připravujeme velké množství dalších důležitých projektů, momentálně intenzivně jednáme např. o situaci před školou Na Dlouhém lánu. Zaměřujeme se hlavně na okolí školských zařízení, která aktuálně formou auditu posuzují specialisté z Fakulty dopravní ČVUT,“ říká Jiří Lála, místostarosta pro dopravu.

Foto: TSK a.s.--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/prehlednejsi-prechazeni-pred-skolami-a-v-krizovatkach-2020-08-20 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.