Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Pražské služby partnerem Farmářských trhů v Dejvicích

Farmářské tržiště na Vítězném náměstí v Dejvicích přilákalo o uplynulém víkendu opět davy lidí. Stále oblíbenější způsob nakupování zeleniny a dalších zemědělských výrobků se stává příjemnou tradicí nejen v Praze 6. A logicky zajímá i potenciální partnery.


náhled souboru

Jedním z partnerů je i společnost Pražské služby, která se nabízený sortiment snaží doplnit po svém. Pražské služby doplnily sortiment o nabídku svozu bioodpadu ze zahrad včetně  prezentace kompostejnerů za účasti zástupců společnosti. O bioodpad byl ze strany Pražanů - majitelů zahrad logicky velký zájem, ale zájem o službu projevovali i obyvatelů bytů v činžovních a panelových domech.  Pražské služby již realizují pilotní projekt svozu biodpadu z domácností v Praze 4 a 15 a po vyhodnocení zájmu o tuto službu se v koordinaci s MHMP bude zvažovat její rozšíření i na další městské části Prahy. 

Pražské služby se s prezentací služby svozu a recyklace bioodpadu  zúčastní i následujících Farmářských trhů na Praze 6.

Farmářské trhy jako úspěšný fenomén dlouho fungující nejen v západní Evropě, ale dnes i na různých místech v Praze a v České republice. Stávají se nejen prostorem pro přímý prodej ovoce, zeleniny, produktů z kozích a bio farem, uzenin, pečiva, květin a zahradnických  potřeb od drobných zemědělců a farmářů z celé ČR, ale především místem  oblíbených setkávání a trávení volného času obyvatel Prahy 6 i ze širokého okolí. 

Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/prazske-sluzby-partnerem-farmarskych-trhu-v-dejvicich-2010-06-16 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz