Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Praha zrušila 3. stupeň povodňové aktivity - stav ohrožení!

Praha přechází na 2. stupeň povodňového ohrožení, ale značná část opatření související s povodněmi zatím zůstává v platnosti.


TISKOVÁ ZPRÁVA MAGISTRÁTU:

Pokles průtoku Vltavy, retenční prostor Vltavské kaskády a předpověď počasí umožňuje, abych odvolal 3. povodňový stupeň. V platnosti zůstává 2. stupeň, což znamená, že platí nadále řada omezujících opatření. Upozornit chceme zejména na zákaz vstupu do zhruba třiceti parků, kde nadále hrozí pád větví i stromů. Včerejší bouřka potvrdila trvající hrozbu. Nebezpečné jsou cyklostezky u Vltavy, problém bude trvat déle, protože někde jsou podmáčené a budou nutné velké opravy. Berte to, prosím, jako trvalé varování, nebezpečí tam skutečně je. A vážné.  Postupně začne uvolňování dalších komunikací, včera jsme pro veřejnost otevřeli Karlův most.

Hromadná doprava funguje včetně všech tras metra. O evakuované občany je postaráno, běží sanační práce a úklidy, v jejich zajištění zatím nemáme vážnější problémy. Tento týden se v některých místech rozběhnou deratizační práce, bude je po dohodě s městskými částmi koordinovat výhradně krizový štáb města. Upozorňujeme majitele psů, aby sledovali informace, které budeme my i městské části zveřejňovat. Deratizace proti hlodavcům se v zaplavených územích udělat musí, nechceme ale ohrozit žádná domácí zvířata.--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/praha-zrusila-3-stupen-povodnove-aktivity-stav-ohrozeni-2013-06-10 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.