Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Pomoc pro Ukrajinu
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Praha 6 znovu soutěží o nejlepší elektronické služby

Po loňských úspěších v soutěži Zlatý erb, která hodnotí webové stránky a elektronické služby měst a obcí, se bude Praha 6 letos znovu ucházet o úspěch na medailových pozicích. Želízkem v ohni pro 13. ročník soutěže by měly být novinky v elektronických službách, a to elektronické aukce, deník úředníka nebo databáze obecních domů zveřejněná na internetu.


náhled souboru

V loňském roce spuštěná e-aukce je službou, která je zacílena na snížení výdajů úřadu. Elektronické aukce řeší zakázky, které lze dobře a jednoznačně specifikovat a u kterých lze stanovit objektivní kvantifikovatelná kritéria, podle nichž bude možno zcela jednoznačně určit nejvýhodnější nabídku. Typicky se jedná především o dodávky kancelářských potřeb, elektroniky a IT, některých služeb apod.

Naopak službou pro občany je zveřejňování informací například v podobě databáze obecních domů na internetu ( www.sneo.cz Zveřejněn je nejen kompletní seznam domů, ale i výnosy z nájmu, investice do oprav nebo smluvní vztahy.

Sněhová pohotovost zabodovala ve Zlatém erbu vloni, když se lidé mohli hlásit o brigádu k jednotlivým úsekům po internetu. Zlepšení letos přinesla fotogalerie zveřejňovaná bezprostředně po úklidu, která je kontrolou odvedené práce.

O úspěch ve Zlatém erbu se bude ucházet i aplikace Deník úředníka na internetových stránkách úřadu. Lidé se mohou k jednotlivým úředníkům objednávat pomocí internetu. Objednaný čas je mu potvrzen emailem.

Cílem soutěže Zlatý erb je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb s využitím internetu a ostatních elektronických médií, a přispět tak k rozvoji kvality života. Praha v soutěži pravidelně boduje a každoročně připraví uživatelům svých internetových stránek nějakou novinku.

Radnice přihlásila do soutěže Zlatý erb 2011 následující aplikace: 

Webové stránky MČ Praha 6

http://www.praha6.cz

eAukce

https://www.praha6.cz/trziste/

Sněhová pohotovost

http://www.snehovapohotovost.cz/

Databáze obecních domů

https://www.praha6.cz/bytove_domy.html

Dopravní zpravodaj

http://hs1.vars.cz/dopinfopraha6/

Deník úředníka

https://www.praha6.cz/diar_urednika.html

Tady jsme doma

http://www.tadyjsmedoma.cz/

Databáze smluv

https://www.praha6.cz/smlouvy/

Soubory pro váš diář

https://www.praha6.cz/aktuality/akce_archiv.php

Přehled přihlášených aplikací lze nalézt na adrese

http://zlatyerb.obce.cz/hlasovani/ohlaseni_kraj.asp?p2=19

Martin Šalek
tiskový mluvčí Prahy 6
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/praha-6-znovu-soutezi-o-nejlepsi-elektronicke-sluzby-2011-01-28 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.