Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Praha 6 zná vítězné projekty v rámci „Mám nápad pro Šestku“

Praha 6 vyhlásila v listopadu loňského roku projekt participativního rozpočtu, jehož cílem bylo dát obyvatelům možnost navrhnout a posléze i rozhodnout, co by chtěli mít ve svém okolí. 


náhled souboru

„Potvrdilo se, že participace a aktivní zapojování veřejnosti do rozhodovacích procesů samosprávy má smysl a že je to správná myšlenka,“ uvedl starosta Ondřej Kolář (TOP 09). „První ročník nám ukázal směr, kterým má Praha 6 jít, a já doufám, že se nám ho podaří v budoucnu společně udržet.“

Veřejností bylo navrženo celkem 67 projektů, ze kterých bylo analýzou prověřování proveditelnosti a realizovatelnosti vybráno celkem 38. Ty se ještě následně rozdělily na malé a velké projekty. Každý měl možnost odevzdat plusové a mínusové hlasy prostřednictvím webové stránky www.napadprosestku.cz, a to od 1. do 15. června. Po sečtení všech odevzdaných hlasů, kterých bylo celkem 2 949, bude městská část realizovat celkem 12 projektů.

„Zavádění participace přirovnávám v nadsázce k zavádění elektřiny. Bez vtažení ‎veřejnosti do rozhodování o rozvoji veřejného prostoru nebude komunální politika v blízké budoucnosti vůbec možná,“ komentuje pilotní participační projekt v Praze 6 Jan Lacina (STAN), garant projektu „Mám nápad pro Šestku“ a zástupce starosty pro otevřenou radnici.

Seznam výherních projektů:

 • Multifunkční prostor - Letní kino v Praze 6
 • Komunitní zahrada LIBÓZA
 • HRAVÁ BÁBA – bojovka, bosá stezka, lesopark, interaktivní lesní hřiště
 • Plivátko žije! (úprava a doplnění vybavení parku Smiřického v Břevnově)
 • Centrum Liboce (umístění herních prvků pro děti a městského mobiliáře)
 • Břevnovské grilovací a piknikové místo na Ladronce
 • Náměstí s parkem na Petřinách
 • Obnovení altánu na Primátorské stezce v Divoké Šárce
 • B+R Podbaba – parkování jízdních kol u stanice vlaku
 • Kuličkový areál
 • Stromy do ulice Nad Závěrkou
 • Zřízení odpočinkového místa s lavičkou u konečné stanice tramvají Bílá Hora--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/praha-6-zna-vitezne-projekty-v-ramci-mam-napad-pro-sestku-2017-06-16 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.