Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Praha 6 zazářila ve sběru zářivek

Třídění nefunkčních žárovek z běžného odpadu se u obyvatel Prahy 6 setkalo s pochopením. Po čtvrt roce se na jedenatřiceti sběrných místech na území městské části vybralo 97 kg úsporných zářivek.


náhled souboru
Většina partnerů pilotního projektu s názvem „zářivky do koše nepatří“ se proto rozhodla pokračovat k něm i v dalším roce.

Společný projekt radnice Prahy 6 a společnosti Ekolamp startoval vloni na podzim. V obvodu byla vytvořena sběrná místa na školách a v místních obchodech. „V Praze 6 se za čtvrt roku podařilo vybrat 97 kg úsporných zářivek, což je obdobné množství jako například za půl roku v Liberci, který má o polovinu více obyvatel,“ zhodnotila projekt Zuzana Křenková ze společnosti Ekolamp.

Podle ní také s rostoucí informovaností lidí stoupá ochota odevzdávat k recyklaci i netypická zařízení, jako jsou zářivky. Pro příští rok zůstane v Praze 6 rozmístěno 22 sběrných míst. Nefunkční zářivky nepatří do běžného komunálního odpadu, protože obsahují malé množství rtuti, která se při rozbití uvolňuje do okolí, a může poškodit nejen životní prostředí, ale i lidské zdraví.

Další informace ZDE
Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/praha-6-zazarila-ve-sberu-zarivek-2009-01-02 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.