Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Zápis ukrajinských dětí do mateřských a základních škol / Запис дітей з України до дитячих садочків та загальноосвітніх шкіл
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Praha 6 vypravuje další hmotnou pomoc do města Chmelnický: do sbírky se může zapojit i veřejnost

Osud lidí ve válkou zmítané Ukrajině nám není lhostejný. „Situace v našem partnerském městě Chmelnický na střední Ukrajině je špatná. Jeho zástupci se na nás obrátili s prosbou o materiální pomoc a my jí vyslyšet chceme a taky vyslyšíme,“ říká starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.


náhled souboru

Proto do partnerského města Prahy 6 vyrazí další náklad materiální pomoci. Tentokrát je dar zaměřený hlavně na trvanlivé potraviny pro děti i dospělé. Do pomoci se kromě městské části zapojilo a velkým darem přispělo obchodní centrum Šestka.

 Do pomoci se může zapojit i veřejnost. Od pondělí 28. 3. do čtvrtka 31. 3. v čase od 13:00 do 16:00 mohou lidé přinést svůj příspěvek do prostor Polikliniky pod Marjánkou, kde budeme pomoc shormažďovat. O víkendu pak zamíří k potřebným.

Čím může veřejnost do sbírky přispět?

  •  Trvanlivé potraviny (těstoviny, rýže, káva, cukr)
  • Konzervy masové i zeleninové
  • Čokolády, sušenky
  • Dětská strava a výživa (ovocné a zeleninové kapsičky, přesnídávky, sunary)
  • Hygienické potřeby
  • Nové spodní prádlo a ponožky
  • Dětské výtvarné potřeby na kreslení a hraní (modelína, omalovánky, pastelky)
  • Běžné léky na bolest a proti rýmě a chřipce

Z Prahy 6 se bude jednat o již druhý transport do partnerského města. V první zásilce, kterou svému ukrajinskému protějšku Oleksandru Symchyshynovi osobně předal starosta Kolář, byl poptávaný zdravotnický materiál, vojenské oblečení a boty, batohy, termosky, baterie a také několik dronů. Velký podíl na odvezené pomoci měli právě lidé z Prahy 6, kteří se zapojili do bleskové sbírky vyhlášené ve školách a školkách, kam nosili spacáky, karitmatky a zdravotnický materiál.--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/praha-6-vypravuje-dalsi-hmotnou-pomoc-do-mesta-chmelnicky-do-sbirky-se-muzete-zapojit-2022-03-28 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.