Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

PRAHA 6: VLAJKA PRO TIBET – UŽ SEDMNÁCTÝM ROKEM

Praha, 10. 3. 2014 – Radnice Prahy 6 podpořila mezinárodní kampaň „Vlajka pro Tibet“. Na budově radnice je tak vyvěšena tibetská vlajka. Letos je to už po sedmnácté, co radnice Prahy 6 vlajku jako výraz solidarity s tibetským národem vyvěsila, poprvé zde zavlála v roce 1998.


náhled souboru

„Lidská práva jsou vrozená, nedělitelná, univerzální a že nemůžeme být lhostejní, pokud jsou porušována kdekoli ve světě," řekla Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6.

Tibetskou vlajku na radnici jako výraz solidarity s tibetským národem vyvěšujeme už sedmnáctým rokem. Počet radnic, které lidská práva vnímají stejně se rok od roku zvyšuje a Podle serveru Tibinfo se k mezinárodní kampani "Vlajka pro Tibet" přidá 583 českých obcí, měst, městských částí, magistrátů či krajů.

Žádné problémy s tím, že radnice Prahy 6 sídlí v těsné blízkosti s čínským velvyslanectvím, nemáme. Vyvěšování vlajek symbolizuje podporu Tibeťanům, kteří odmítají čínskou nadvládu. V metropoli má už několikaletou tradici.

Akce se tradičně konají 10. března k připomenutí velkého povstání proti čínské okupaci ve Lhase, při němž zemřelo nejméně 80 tisíc Tibeťanů. Čínská armáda vtrhla na území nezávislého Tibetu v říjnu 1950. Po povstání 10. března 1959 tam byl nastolen systém vojenských kontrolních výborů, od roku 1965 je Tibet čínskou autonomní oblastí.

zdroj: ČTK--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/praha-6-vlajka-pro-tibet--uz-sedmnactym-rokem-2014-03-10 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.