Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Pomoc pro Ukrajinu
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Praha 6 uchránila řadu stromů od kácení

V souvislosti se stavbou Městského okruhu, stavba č. 9515 Myslbekova – Prašný most, požádal Odbor městského investora Magistrátu hl. města Prahy o povolení kácení dřevin. Odbor dopravy a životního prostředí Úřadu Městské části Praha 6 po přezkoumání žádosti dospěl k závěru, že kácení povolí, nikoliv však v plném rozsahu.


náhled souboru
"Iniciovali jsme jednání se zástupci investora o možném snížení počtu kácených stromů. Dosáhli jsem nakonec toho, že stromy u křižovatky ulic Myslbekova a Patočkova budou zachovány. Jde o záchranu zhruba 6 procent stromů," vysvětlil radní Jan Záruba.

Při jednáních byl brán hlavně zřetel na konkrétní nutnost kácení v navržené stopě Městského okruhu. Nebylo proto možné zachovat dřeviny stojící přímo ve stopě tunelů, včetně křižovatek a přípojných komunikací. Nicméně stromy, které stojí v místech určených investorem pro zařízení stavby, radnice Prahy 6 odmítla nechat vykácet. Jedná se o celkem 6 procent stromů, které tvoří přirozenou zvukovou a vizuální bariéru mezi silnicí a obytnou zónou. Zároveň je součástí povolení ke kácení uložena povinnost k odpovídající náhradní výsadbě, která bude tvořit definitivní povrchovou úpravu stavby Městského okruhu.Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/praha-6-uchranila-radu-stromu-od-kaceni-2008-03-20 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.