Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Praha 6 slavila 28. říjen, výročí vzniku Československa

Česká republika i Praha 6 si připomněla státní svátek dne vzniku samostatného Československa. K němu došlo v důsledku končící první světové války 28. října 1918.


náhled souboru

Jedenadevadesáté výročí od založení demokratické tradice republiky s sebou nese tradičně řadu vzpomínkových akcí; prezident Václav Klaus spolu s dalšími vrcholnými představiteli českého státu položil věnce u nově zrekonstruovaného památníku na pražském Vítkově, jmenoval pět nových generálů, večer pak na Pražském hradě ocenil dvacítku významných osobností české společnosti státními vyznamenáními.

Praha 6 tradičně připomněla státní svátek slavnostním shromážděním u Písecké brány za účasti představitelů městské části, ale také Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Generálního štábu Armády České republiky, veteránů druhé světové války a dalších vzácných hostů.

Projev starosty Prahy 6 Tomáše Chalupy u Písecké brány:
„Lide československý! Tvůj odvěký sen stal se skutkem. Stát československý vstoupil dnešního dne v řadu samostatných, svobodných, kulturních států světa…“

Slavnostní shromáždění u Písecké brány mělo i další souvislosti: 91. výročí vzniku samostatného československého státu, vernisáž výstavy k 90. výročí bojů na obranu našich hranic a k 90. výročí skonu gen. Dr. Milana Rastislava Štefánika! V Písecké bráně zároveň probíhá při této příležitosti výstava až do 3. listopadu! 


Fotogalerie z akce Slavnostní shromáždění u Písecké brány ZDE 

Další informace na Facebook

Videoreportáž TV6Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/praha-6-slavila-28-rijen-vyroci-vzniku-ceskoslovenska-2009-10-29 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.