Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Praha 6 se zapojila do projektu seniorská obálka, slouží též k prevenci při mimořádných událostech

Jde o tiskopis určený lidem staršího věku a osobám zdravotně postiženým, především pak těm, kteří žijí osamoceně. Obálka je označena mezinárodní zkratkou I. C. E., z anglického In Case of Emergency, což znamená použít v případě nouze.


náhled souboru

Jak obálka funguje?

Do tiskopisu si senioři vepíší údaje o svém zdravotním stavu. Při vyplňování se postupuje podle principu semaforu, to znamená, že nejdůležitější informace jsou uvedeny červeně, doporučené údaje žlutě a méně závazná data zeleně. Záleží na každém seniorovi, co chce uvést, ale čím víc informací, například o chronických onemocněních, lécích, hospitalizaci nebo alergiích, bude vyplněno, tím lépe obálka poslouží. Do formuláře lze uvést také kontakty na blízké osoby, nebo další informace, které chce senior v případě ohrožení života sdělit. „Tato data poslouží v případech, kdy senior potřebuje rychlou pomoc zdravotníků, policistů nebo hasičů. Ti se po příchodu do bytu okamžitě podívají na dvě viditelná místa v bytě, kam se doporučuje seniorskou obálku umístit – na ledničku nebo vnitřní stranu vchodových dveří. Proto doporučuji dát obálku právě sem,“ uvedl radní pro sociální oblast Marián Hošek. Seniorskou obálku si můžete vyzvednout v pondělí a ve středu od 8 do 12 a od 13 do 17 hodin na radnici na odboru sociálních věcí. Pokud máte tu možnost, lze ji stáhnout i na webových stránkách senior6.cz.

Praha 6--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/praha-6-se-zapojila-do-projektu-seniorska-obalka-slouzi-tez-k-prevenci-pri-mimoradnyc-2020-06-02 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.