Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

PRAHA 6: SCHVÁLENÉ PARKOVACÍ ZÓNY V ROCE 2014

Praha, 20. 6. 2014 – UVNITŘ ZPRÁVY INFOGRAFIKA - MAPA ZÓN. Zastupitelstvo městské části Praha 6 v pátek projednalo návrh na zavedení zón placeného stání. Počítá s rezidentní, návštěvnickou a smíšenou oblasti v centrální části čtvrti. Městská část Praha 6 o zavedení zón usiluje již téměř 10 let, ale přístup hlavního města tomu ještě v minulém roce bránil. Až po sérii jednání se Praze 6 letos podařilo dohodnout zavedení pilotního projektu zón a to ještě letos na podzim. Podívejte se, kde všude a které přesně z typu zón by na území městské části Praha 6 měly začít platit.


náhled souboru

Městská část Praha 6 požaduje, aby na území městské části Praha 6 byly ještě v roce 2014 zavedeny tři základní oblasti zón: 

- oblast modrá - rezidentní (Po - Pá  00 - 06, 08 - 24 hodin) 
- oblast fialová - smíšená (Po - Pá  00 - 06, 08 - 24 hodin) 
- oblast oranžová - návštěvnická (Po - Pá  08 - 20 hodin, max. 2 hodiny) 

„Hlavní město nám letos představilo pilotní projekt, který počítal se zaváděním zón jen v určitých oblastech. Praze 6 se ale podařilo dohodnout zvětšení tohoto projektu, kdy jsme požadovali rozšíření zón na oblast Tychonovy ulice, Badeniho ulice, okolí Písecké brány a ulice Mariánské hrady. V tuto chvíli také platí, že zóny by měly být zavedeny u obou stanic metra A – Dejvická, Hradčanská a dále v oblasti Dejvic, Bubenče a Hradčanské,” řekl Jan Záruba, místostarosta Prahy 6.

Další rozšíření zón je plánováno na rok 2015. Praha 6 s hlavním městem vyjednala, že se zóny rozšíří v další etapě u nově vznikajících stanic linka metra A do Motola a v oblasti Břevnova.

Praha 6 se zavedením zón na svém území souhlasí za splnění následujících podmínek:

- zlepšení podmínek pro parkování rezidentů, 
- zvýhodnění všech občanů MČ Prahy 6,
- zlepšení podmínek pro parkování návštěvníků, zachování tradičních nákupních zón a nezhoršení prostředí pro služby a obchod v městské části.

„Naše představa je, že všichni občané městské části Praha 6 musejí mít možnost pořídit si parkovací kartu, i když nebudou přímo v oblastech, kde v první fázi parkovací zóny budou platit,“ řekl Záruba.

PŘÍLOHA: Mapa předpokládaného zavádění zón v roce 2014.--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/praha-6-schvalene-parkovaci-zony-v-roce-2014-2014-06-20 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.