Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Praha 6 postaví v Ruzyni novou budovu pro LDN

Novou budovu Léčebny dlouhodobě nemocných umístí Praha 6 na své pozemky v Drnovské ulici v Ruzyni. Zastupitelstvo Prahy 6 rozhodlo o zahájení příprav formou architektonické soutěže.


náhled souboru

Pozemek umožňuje stavbu zdravotního zařízení požadované kapacity v blízké budoucnosti, lokalita je dobře dopravně dostupná autobusy a výhledově se k nim přidá prodloužená tramvajová trať. Současná LDN v Chittussiho ulici je dlouhodobě ve špatném technickém stavu a současné stavební úpravy zajistí její bezpečný provoz jen na několik dalších let. Realizace novostavby umožní přemístění klientů do nového, moderního zařízení odpovídajícího současným nárokům péče o dlouhodobě nemocné. Zatímco kapacita bude jen o pár lůžek vyšší než současná (101–105), komfort pro klienty i zaměstnance by měl být mnohonásobně vyšší. „Podoba nové budovy vzejde z architektonické soutěže a její výsledky posléze představíme veřejnosti,“ dodává Jakub Stárek, místostarosta pro územní rozvoj.

Zastupitelé současně vzali na vědomí rozhodnutí radních, které ruší původní plány na přístavbu LDN do areálu břevnovské polikliniky Pod Marjánkou. Záměr vestavby LDN do areálu břevnovské polikliniky, schválený v únoru 2016 zastupitelstvem MČ Praha 6, se nesetkal s pochopením veřejnosti, samotných lékařů z polikliniky i některých zastupitelů. Proti záměru vestavby LDN do polikliniky hovořily nejnovější statické posudky, upozorňující na závažné problémy betonových nosných konstrukcí, a stavební průzkum, z nichž vyplynulo, že rekonstrukci nelze provádět za provozu, byť částečně omezeného. Tři roky mezitím trvalo řízení o tom, zda bude budova z 50. let minulého století od architekta R. F. Podzemného na návrh občanských aktivistů prohlášena za kulturní památku. Ministerstvo kultury až v září 2019 proces definitivně ukončilo s tím, že se o kulturní památku nejedná.

Praha 6--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/praha-6-postavi-v-ruzyni-novou-budovu-pro-ldn-2020-05-15 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz