Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Zápis ukrajinských dětí do mateřských a základních škol / Запис дітей з України до дитячих садочків та загальноосвітніх шкіл
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Praha 6: Na povodně půjde 1,2 milionu korun

Praha, 16. 7. 2013 – Praha 6 zajistí přesně 1,2 milionu korun na pomoc občanům Prahy 6 postižených červnovými povodněmi. V Sedlci a Podbabě je celkem 24 domácností, kde voda řádila nejvíce. Každá z těchto domácností dostane dar 50 tisíc korun, ve kterých je část peněz z povodňové sbírky, část z daru společnosti Kaufland a největší částku 800 tisíc korun daruje městská část Praha 6. Rozdělení peněz dnes schválili radní Prahy 6.


náhled souboru

„Chceme našim občanům maximálně pomoci s likvidací a překonáním následků povodní. Proto jsme hned na začátku povodní zřídili speciální účet na příjem povodňových darů. V rámci 20. Společenského večera jsme navíc uspořádali veřejnou povodňovou sbírku. Podařilo se celkem vybrat čtvrt milionu korun. Například Zahrádkářská osada Jenerálka věnovala 10 tisíc korun, čehož si velmi vážím,“ řekla Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6.

Vedle této sbírky darovala 150 tisíc korun společnost Kaufland ve formě dárkových poukázek určených k nákupu. Zbývajících 800 tisíc korun vynaloží městská část Praha 6, tak abychom mohli každé domácnosti darovat 50 tisíc korun.

Jde o dobrovolný dar, který městská část Praha 6 věnuje svým občanům, nemusí o něj nijak žádat a nekrátí se jim tímto darem dávky, na které mají ze zákona jako pomoc při povodních nárok ze strany státu.

„Zaměstnanci úřadu městské části Praha 6 sestavili na základě místního šetření seznam 24 domácností ze Sedlce a Podbaby, kde voda ničila nejvíce. Dary dostanou domácnosti, jejichž bytové prostory, například pokoje, kuchyně, koupelny a sociální zařízení byly zasaženy povodní,“ řekl Jan Záruba, místostarosta Prahy 6.--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/praha-6-na-povodne-pujde-12-milionu-korun-2013-07-16 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.