Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Praha 6 bude mít první dětskou skupinu

Dvanáct dětí od dvou let, o které se budou starat tři školené chůvy. Tak bude vypadat první dětská skupina, která bude od jara sídlit ve Střešovicích v Praze 6. O jejím zřízení rozhodli na svém jednání zastupitelé Prahy 6. Rozjezd projektu podpořilo grantem hlavní město.


náhled souboru

Jedním z kritérií přijímání dětí do našich školek je věk dítěte, tedy tři roky. Jsem ráda, že od jara budeme mít alternativu i pro rodiče mladších dětí, kterým dokážeme nabídnout kvalifikovanou péči,“ říká radní pro školství Marie Kubíková, která o zřízení skupiny usilovala poslední rok.

Dětská skupina Sluníčko bude sídlit na adrese Starostřešovická 79/15. V objektu, který je majetkem městské části, již začaly nezbytné stavební úpravy umožňující umístění skupiny. Jde o úpravu vnitřních dispozic s ohledem na splnění požadavků platné legislativy, výměnu povrchů a části oken, doplnění potřebného vybavení interiéru i o úpravy zahrady pro potřeby skupiny. „Pokud epidemická situace práce nezbrzdí, přáli bychom si otevřít v dubnu příštího roku,“ doplnila radní Kubíková. Přijímání dětí by začalo zhruba s měsíčním předstihem.

Investice do rekonstrukce objektu, který městská část v minulosti pronajímala, budou činit 4,7 milionu korun. Provoz v prvních dvou letech podpořilo hlavní město Praha z operačního programu Praha – pól růstu ČR částkou 2,4 miliony korun.  --- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/praha-6-bude-mit-prvni-detskou-skupinu-2020-12-03 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.