Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


P+R v Tobrucké

Praha 6 souhlasí se změnou režimu stávajícího nevyužívaného parkoviště v Tobrucké ulici. Bude tak mít první zařízení P+R na svém území. Pro okrajovou městskou část, která právě zavádí systém modrých zón je to velký pokrok. Vedení radnice nebere na lehkou váhu připomínky místních obyvatel a jejich obavy o bezpečnost provozu, proto nedovolí zprovoznění parkoviště, dokud na Evropské nebude instalován ukazatel zaplnění parkoviště. Předejde se tak zbytečným vjezdům vozidel. S místními chce radnice zahájit dialog, aby společně našli vhodné řešení finální podoby zařízení, které by bylo výhodné pro všechny.

Stávající parkoviště má kapacitu 144 míst, bylo postaveno před více jak dvaceti lety a mělo sloužit pro potřeby obyvatel sídliště. Nikdy však nebylo plně využíváno. Při návrhu územního plánu hl. m. Prahy došlo k nesouladu se skutečnosti a plocha se ocitla ve funkční ploše lesa. Tento rozpor trvá dodnes. V minulých letech měl parkoviště pronajatý podnikatel se záměrem provozovat zde hlídané parkoviště. O službu ovšem nebyl zájem. Po spuštění zón došlo k obnově zařízení s očekáváním, že díky zónám bude hlídané parkoviště využíváno více. Na to upozornila radnice Prahy 6 s tím, že takovéto využívání majetku města není vpořádku. Zároveň označila toto místo jako strategické pro vznik většího parkoviště v systému P+R, protože se jedná o jeden ze tří vstupů do Prahy přes městskou část Praha 6. Podmínkou ovšem bylo, aby stavba nového zařízení byla napojena přímo a pouze z ulice Horoměřická.

Již na jaře tohoto roku bylo vedení radnice upozorňováno na nevyužívané parkoviště a možnost zřídit zde parkoviště P+R. To se nakonec povedlo a mělo by být spuštěno k 1.1.2017. Kvůli úzkému místu v zatáčce dojde k vyparkování 6 stání. Protože není splněna podmínka o napojení, bude provoz v ulici Arabská a Tobrucká intenzivně sledován. Radnice Prahy 6 chce s místními zahájit přímou komunikaci o finální podobě P+R Tobrucká tak, aby i pro ně stavba přinesla nějakou výhodu, například možnost krytého parkování pro rezidenty.

náhled souboru

 


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/pr-v-tobrucke-2016-12-19 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz