Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Povodňová komise Prahy 6 je připravena

Od dnešního odpoledne, kdy místostarosta Jan Záruba svolal Povodňovou komisi Prahy 6, má radnice Prahy 6 nonstop pohotovost. Důvodem je I. povodňový stupeň, který v tuto chvíli platí v hlavním městě.


náhled souboru

Od dnešního odpoledne, kdy místostarosta Jan Záruba svolal Povodňovou komisi Prahy 6, má radnice Prahy 6 nonstop pohotovost. Důvodem je I. povodňový stupeň, který v tuto chvíli platí v hlavním městě.

První opatření, které Povodňová komise Prahy 6 přijala, je vyhlášení dosažitelnosti členů  komise na telefonu a průběžné kontroly povodňovými hlídkami v zátopových oblastech Prahy 6. Inspektoři životního prostředí spolu se strážníky městské policie kontrolují celý břeh Vltavy od Sedlce až ke Stromovce.

Kvůli zvýšenému průtoku vody ve Vltavě v Praze byly už v úterý až do dovolání odstaveny přívozy přes Vltavu v Sedleci a v Podbabě.

Kvůli zvýšenému průtoku v povodí Litovicko-Šáreckého potoka dochází i k vylévání vody na vozovku v ul.V Šáreckém údolí, v oblasti Kuliška. Proto je zde uzavřen jeden jízdní pruh a doprava je regulována policií.

Zároveň je k případnému okamžitému použití připraveno 500 ks pytlů naplněných pískem.

V s současné době je průtok vody v Praze – Chuchli 796m3/s. s očekávaným nárůstem až k hranici 2.SPA = 1000 m3/s. Zvýšený průtok je důsledkem dešťů a odtávání sněhu v povodí Berounky a Vltavy.

Dnes v 11.00 hod. zasedala také Povodňová komise hl.m.Praha, která se zástupci Povodí Vltavy zhodnotila situaci s tím, že průtok v Praze se bude regulací na Vltavské kaskádě udržovat do soboty 15.1.2011 na hranici 800 m3/s. a podle zítřejší situace se rozhodne o dalším navýšení na úroveň 2.SPA s jeho případným vyhlášením v Praze a následnou výstavbou protipovodňových hrazení (u nás Stromovka).

Martin Šalek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/povodnova-komise-prahy-6-je-pripravena-2011-01-14 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.