Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Pomůcka pro rodiče před zápisy do škol: Hodnocení škol

Dnes byly zahájeny ve čtyřech základních školách Prahy 6 zápisy do 1. tříd. Zápisy, které postupně proběhnou ve všech školách, budou probíhat až do 2. února. Pokud někteří rodiče stále váhají s výběrem té správné školy, mohou využít pomůcku, kterou pro ně připravila radnice: Hodnocení základních škol.


náhled souboru

„Právě pro snazší orientaci rodičů jsme připravili ucelený a podrobný, přesto srozumitelný materiál a hodnocení základních škol, jejich zaměření, specializací, mimoškolních aktivitách apod. Materiál je přes internetové stránky navíc snadno dostupný," vysvětluje pomůcku Ondřej Balatka, radní zodpovědný za oblast školství. „Skutečnost, že téměř polovina dětí dnes chodí do školy mimo svou spádovou oblast potvrzuje, že rodiče pro své děti začali školy pečlivě vybírat podle specializací škol, školních i mimoškolních nabídek a to vše samozřejmě v kontextu se zájmy svého dítěte," dodává Balatka.

Na portálu www.jakdoskoly.cz/hodnoceni (ke stažení) nebo na www.praha6.cz/evaluace_skol2010.html (html) jsou zveřejněny rozšířené přehledy hodnocení základních škol za období 2005 - 2010. Podobně jako v případě informací, dostupných na webu Prahy 6, se jedná o evaluaci dvou tříletých obobí zřizovatelem, která je však rozšířena o souhrnné přehledy dalších statistických dat. Evaluační část zahrnuje identifikační a základní informace, zaměření jednotlivých škol a hodnocení školních vzdělávacích programů. Podrobný přehled termínů v jednotlivých školách je zveřejněn na úřední desce a samozřejmě je dostupný také na stránkách Prahy 6.

Vzhledem k počtu loňských prvňáčků, který přesáhl hranici 850 žáků v 37 třídách, jakož i vzhledem k demografických údajům o dětech narozených, před šesti lety, lze očekávat navýšení počtu zájemců o zápisy do 1. tříd o dalších zhruba 100 dětí.

Prohlédnout si základní školy je možné ZDE

Martin Šalek
tiskový mluvčí

tel.  220 189 957
mob.  602 316 908--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/pomucka-pro-rodice-pred-zapisy-do-skol-hodnoceni-skol-2011-01-19 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz