Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

POMÁHÁME: PRAHA 6 NA AUKCI VYBRALA DALŠÍ STATISÍCE PRO HANDICAPOVANÉ

Praha, 9. 6. 2014 – V pátek 6. června 2014 uspořádala městská část Praha 6 v Břevnovském klášteře 21. ročník Společenského večera Prahy 6. Ve spolupráci s Kontem Bariéry proběhla dobročinná dražba, jejíž výtěžek 160 tisíc korun putuje do rukou třem konkrétním lidem.


náhled souboru

„Praha 6 takto s Kontem Bariéry pomáhá již od roku 2011 a za čtyři ročníky se podařilo zlepšit životy devíti jednotlivců a podpořili jsme také Český ragbyový svaz vozíčkářů, celkový výtěžek z dražeb za roky 2011 - 2014 je 775 tisíc korun,“ řekla Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6.

„Jsme rádi, že se z naší spolupráce s Prahou 6 stala tradice. Přátelé a hosté městské části mají možnost seznámit se osobně s klienty Konta Bariéry, kterým pomáhá výtěžek z aukce darovaných uměleckých děl. A konkrétní lidé si díky tomu mohou koupit pomůcku, na kterou by jinak velmi obtížně sháněli peníze,“ řekla Božena Jirků, ředitelka Konta Bariéry.

Jiří J. (50) je na vozíku od roku 2003, ochrnul po skoku do vody. Snaží se bojovat, pracuje na částečný úvazek z domova. Za část vybraných peněz si chce pořídit počítač a nový sedák k vozíku.

Jakub R. (28) má postižené všechny končetiny také v důsledku skoku do vody v roce 2012. Po dlouhé léčbě a rehabilitaci se vrátil k rodičům, potřebuje totiž celodenní pomoc. Chtěl by si koupit vozík na rugby.

Matěj Š. (15) se narodil předčasně. Pohybuje se na vozíku, ve třech letech mu voperovali kochleární implantát, což velmi urychlilo jeho psychický vývoj. Jako speciální učební pomůcku používá iPad, ke kterému potřebuje speciální držák na vozík

ČTĚTE TAKÉ:

2011 - PRAHA 6 PODPOŘILA HANDICAPOVANÉ SPORTOVCE
 
2012 - VEČER PRAHY 6 POMÁHAL
 
2013 - KONTO BARIÉRY A PRAHA 6 POMOHOU ANIČCE
 
Na fotografii: M. Kousalíková, starostka Prahy 6 (vlevo) a Božena Jirků, ředitelka Nadace Konto Bariéry.--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/pomahame-na-aukci-se-vybraly-dalsi-statisice-pro-handicapovane-2014-06-09 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.