Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Poliklinika Pod Marjánkou: Praha 6 vyhlásila architektonickou soutěž

Městská část Praha 6 vyhlásila architektonickou soutěž na rekonstrukci a přístavbu Polikliniky Pod Marjánkou. Žádost o účast v soutěži je možné podat do 8. října.


náhled souboru

Cílem architektonické soutěže je získat návrh, který architektonicky i provozně zkoordinuje hlavní výškovou budovu polikliniky s nově navrženou nízkopodlažní přístavbou, a to s respektem k architektonicko-urbanistické hodnotě místa.

„Hledáme řešení, které výrazně neomezí dnešní provoz polikliniky, a zároveň bude efektivní, ekonomické a citlivé k architektuře objektu a zajistí pro Prahu 6 kvalitní polikliniku na další desítky let,“ říká Eva Smutná, radní Prahy 6 pro strategický rozvoj. Nový areál by měly zaplnit především zdravotnické služby, doplněné o služby sociální a služby veřejné vybavenosti.

Architektonická soutěž proběhne pod záštitou České komory architektů, pravidla soutěže tak odpovídají standardům této profesní organizace.  Soutěž je dvoukolová, přičemž do druhého kola soutěže bude pozváno předpokládaných pět účastníků. O jednotlivých návrzích v soutěži bude rozhodovat jedenáctičlenná porota složená ze zástupců Prahy 6 a odborníků. Předsedou poroty je architekt Petr Vávra.

Žádost o účast v soutěži se podává výhradně v elektronické formě. Nejzazší termín pro podání žádosti je 8. října ve 14 hodin.

Podrobnější informace a podání přihlášek zde.--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/poliklinika-pod-marjankou-praha-6-vyhlasila-architektonickou-soutez-2021-09-08 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.