Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Počet pracovníků radnice klesne o desetinu

Počet zaměstnanců radnice Prahy 6 klesne o desetinu, tedy zhruba o 35 lidí. Ukázal to personální audit, který si nechala radnice vypracovat. Celková finanční úspora po realizaci závěrů auditu bude 14 miliónu korun ročně.


náhled souboru
„Po auditorovi jsme chtěli, aby posoudil stávající procesy a činnost úřadu, efektivitu vykonávaných činností jednotlivými pracovníky a následně doporučil opatření, která povedou ke snížení nákladů a také k vyšší efektivitě. Auditor zároveň navrhl optimální počet pracovních míst,“ vysvětlil zadání starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Výsledky auditu budou realizovány ve dvou fázích:

1/ v červnu odejde z radnice 25 lidí a budou sloučeny dva odbory do jednoho – odbor dopravy a odbor péče o prostředí,

2/ na podzim pak bude snížen počet zaměstnanců o dalších deset a proběhnou další změny v organizační struktuře radnice.

Na radnici pracuje 377 lidí, a to ve většině případů úředníků. Podle auditu se práce některých zdvojují a některé agendy je možno sloučit. Úsporu pracovních sil přinese i změna organizačního členění radnice.

Audit na radnici probíhal 3 měsíce, od března do května. Prováděla ho agentura BNV consulting, která má za sebou již zkušenosti z personálních auditů Magistrátu hl.m.Prahy a městských částí Prahy 4, 7, 11, 12.

Součástí auditu byla v první fázi analýza procesů a činností jednotlivých pracovníků radnice, analýza vybraných agend a statistických údajů, analýza formou dotazníků všech zaměstnanců úřadu a rozhovory s vedoucími jednotlivých odborů. Ve druhé fázi audit pokračoval analýzou formou detailnějších rozhovorů s pracovníky, analýzou formou pozorování na místě a analýzou „snímků dne“ u všech pracovníků.

Proč provádět personální audit?
Mezi významný, moderní a v mnoha ohledech často podceňovaný nástroj pro zjišťování stavu v řízení a fungování organizací s ohledem na řízení lidských zdrojů patří personální audit. Základní význam a smysl personálního auditu spočívá tedy v tom, že nejde a v žádném případě se nesmí jednat o kontrolu práce odpovědných vedoucích a jimi řízených oddělení, ale zejména o posuzování stavu v oblasti řízení, personální práce a o hledání problémů za účelem hlubšího poznání a pochopení některých trendů v organizaci pro zahájení trvalého zlepšování.Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/pocet-pracovniku-radnice-klesne-o-desetinu-2007-05-29 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.