Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Pomoc pro Ukrajinu
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Plánované úpravy na midibusových linkách pro lepší dopravní obsluhu

Dopravní komise projednala úpravy tras autobusových linek tak, aby zlepšily obsluhu a dostupnost MHD v některých oblastech Prahy 6. Přibýt by měly i nové zastávky. Plánované změny prověřily zkušební jízdy.


náhled souboru

Návrhy na změny vzešly jak z radnice, tak od organizátora Pražské integrované dopravy ROPID. „Doufejme, že magistrát nakonec vlivem změny rozpočtových priorit nerezignuje na financování midibusové dopravy, která je vzhledem k rozloze a demografickému složení městské části pro náš dopravní systém v pravdě zásadní,“ uvedl k návrhům změn předseda dopravní komise Vladimír Šuvarina. Zkušebních jízd se zúčastnili kromě zástupců Prahy 6 také lidé z dopravního podniku, magistrátu, Technické správy komunikací, ROPIDu a policie.

Návrhy na vylepšení se týkají linek 108, 116, 164 a 216 v tomto rozsahu:

  •  Linka 108

Linka midibusu má nově vést ulicí Na Větrníku místo Na Petřinách. Zruší se tím souběh s tramvajovou linkou, v této ulici nehrozí tak časté dopravní zácpy způsobující zpoždění autobusu. Bonusem bude vznik nového páru zastávek u ulice Myslivečkova, která zlepší dostupnost městské dopravy v lokalitě, což ocení třeba návštěvníci Břevnovského kláštera, neboť se zde nachází vstup do jeho zahrad.

  •  Linka 116

Po prodloužení tramvajové trati z Divoké Šárky na Dědinu dojde na Veleslavíně ke zkrácení linky 225, a tím i ke zhoršení dopravní obsluhy v lokalitě Nových Vokovic. To by mělo změnit prodloužení linky 116 z oblasti Jenerálky k metru Nádraží Veleslavín a do Nových Vokovic. Předpokladem realizace jsou nutné úpravy ulice Na Krutci, kudy by měl autobus nově jezdit. Je nutný souhlas Lesů hl. m. Prahy.

  •  Linka 164

Mezi zastávkami Sídliště Petřiny a Dopravní hřiště Vypich se plánuje nová zastávka s pracovním názvem U Hvězdy. Městská část také dlouhodobě požaduje prodloužení od Vojenské nemocnice a Polikliniky Petřiny ulicí Radimovou, Pod Drinopolem, Pod Marjánkou a Bělohorskou na Malovanku. Opakovaně ale naráží na neochotu hlavního města prodloužení financovat. Praha 6 proto uvažuje o vyjednávání se soukromými subjekty a financováním typu PPP.

  •  Linka 216

Autobus pojede po nové trase kolem polikliniky v ulici Na Dlouhém lánu a dále ulicemi Na Rozdílu, Za Lány, Pod Kladenskou silnicí a Liberijská. V blízkosti metra Bořislavka má vzniknout nová zastávka s pracovním názvem Liberijská.

 

V reakci na plánované změny u linky 108 obdrželi radní a zastupitelé Prahy 6 petici od místních občanů, kterých se plánovaná změna trasy ulicí Na Větrníku dotkne. Petenti v textu vyjadřují pochybnosti o využití upravené trasy. Podle nich neexistuje cílová skupina, která by nové spojení potřebovala. Současně se obávají zhoršení dopravní situace i kvality bydlení v ulici a jejím okolí.

Petici v lednu projednali radní městské části a zabývat se jí bude i únorové zastupitelstvo. Rada se shodla na tom, že cílem navrženého opatření není ani tak trasu linky zkrátit, nebo učinit bezpečnější, primárním zájmem je nabídnout hromadnou dopravu i tam, kde dosud zavedena není, byť rozsah přepravní poptávky nelze očekávat masový. „Nasazení midibusů v intervalu jednou za půl hodiny očekávaný rozsah poptávky splňuje, aniž by frekvence spojů měla nějaký zásadní dopad na dopravní situaci v místě,“ komentuje uvažovanou změnu Jiří Lála, místostarosta pro dopravu. Dodává, že předložený návrh navíc značně eliminuje kolizní odbočení z ulice Stamicova a přesouvá jej do křižovatky Na Větrníku x Na Petřinách, kde je v posledních fázích příprava výstavby světelné signalizace. „Křižovatkové pohyby tak zde budou probíhat mnohem bezpečněji,“ doplňuje místostarosta.--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/planovane-upravy-na-midibusovych-linkach-pro-lepsi-dopravni-obsluhu-2022-01-17 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.