Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Zápis ukrajinských dětí do mateřských a základních škol / Запис дітей з України до дитячих садочків та загальноосвітніх шкіл
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Placené parkování bude možná i v části Prahy 6

Placené parkování se možná rozšíří i do Prahy 6.  Zastupitelé dnes drtivou většinou hlasů schválili záměr na zavedení zón v centrální části Dejvic, Bubenče a Hradčan.


náhled souboru
Placené parkování by ale podle záměru mělo vypadat poněkud jinak, než je tomu v první, druhé, třetí a sedmé městské části. Parkovací karty by si mohli koupit všichni obyvatelé šesté městské části. Navíc by měla být zavedena smíšená zóna pro obyvatele i návštěvníky. Bylo by možné v ní parkovat na kartu, návštěvníci by platili v automatech. "Praha 6 nechce model, který je jinde," uvedla zastupitelka Jaroslava Trnková.

Právě v centrální části Dejvic, Bubenče a Hradčan je prý situace s parkováním nejhorší. V ulicích je asi 8800 stání, přes den tam ale parkuje 9000 vozidel. V noci podle informací ze zastupitelstva místa stačí, když v ulicích stojí asi 7000 automobilů.

Podle představ radnice by polovina kapacity zón byla určena pro místní obyvatele a druhá polovina pro návštěvníky. Díky smíšené zóně by však místní lidé měli v podstatě k dispozici 90 procent kapacity zón. Zhruba stejně tomu je v již zavedených zónách.

Radnice Prahy 6 nyní nechá vypracovat projekt zón, bude o jejich zavedení jednat s magistrátem a bude se snažit o to, aby záměr získal větší podporu mezi obyvateli. "Pak budeme mít konečnou podobu. Můžeme ji ale také neschválit," podotkl starosta Chalupa.

Pro dnešní návrh hlasovalo 40 zastupitelů, jen jeden byl proti. Podle usnesení bude radnice jednat s magistrátem o posílení hromadné dopravy v Dejvicích a bude se snažit o zvýšení počtu parkovacích míst.

Do loňska bylo placené parkování jen v pravobřežní části Prahy 1. Do širšího centra se rozšířilo koncem roku a letos. Zóny ale způsobily problémy jinde. Automobily se přelily například do vinohradské části Prahy 10, do Karlína i do páté a šesté městské části. Také proto tamní radnice uvažují o zavedení placeného parkování. Například v Praze 5 je zpracováván projekt pro centrální část Smíchova. Na celou městskou část chce rozšířit zóny Praha 3.


(s využitím ČTK)Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/placene-parkovani-bude-mozna-i-v-casti-prahy-6-2008-04-25 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.