Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Petynka zvyšuje komfort

Návštěvníky aquaparku Petynka už nemusí trápit nedostatek místa pro auta. Kvůli záborům pro chystanou stavbu mimoúrovňové křižovatky Malovanka bylo ještě minulý týden parkování v okolí Petynky velmi složité. Nyní, po jednáních radnice Prahy 6 s ministerstvem obrany, vznikla dočasná odstavná plocha, která pojme téměř 300 aut.


náhled souboru
Je určena výhradně návštěvníkům koupaliště a otevřená je ve stejném režimu jako areál Petynky. Odstavná plocha bude fungovat po celou sezónu, tedy až do konce září.

Koupaliště Petynka se minulý týden dočkalo další kvalitativní změny, která má zvýšit komfort návštěvníků. Byly zde umístěny dvě kamery, která mají on-line výstup na webových stránkách koupaliště. Není tedy dnes již nic snazšího, než se připojit k internetu a zjistit počet návštěvníků, ale také i teplotu vzduchu, teplotu vody i počet obsazených skříněk. Jedna kamera monitoruje situaci v areálu, druhá u tobogánu.

To celé je možné díky tomu, že se koupaliště Petynka stalo prvním místem v Praze 6, kde je možný bezdrátový přístup na internet pomocí WiFi technologie. Připojení je velmi kvalitní. Je proto možné si na koupaliště nosit i notebooky a spojit práci se zábavou.

V květnu ani v červnu kvůli nepříznivému počasí rozhodně nepadaly rekordy v návštěvnosti koupališť. Na Petynce zaplatili za jednorázové vstupné či předplatné návštěvníci za květen více než 800 tisíc korun, za červen téměř 1,4 mil korun. Největší zájem byl mezi návštěvníky o předplatné formou čipů nabitých na 20 hodin a nejčastěji lidé přicházeli na Petynku mezi 14 - 15 hodinou.

Jako důležitý faktor návštěvnosti se ukazuje také nabídka volnočasových aktivit a sportovních možností. Koupaliště Petynka, která kromě vyhřívaného bazénu a stometrového tobogánu nabízí plážový volejbal, nohejbal a stolní tenis, vydělala v květnu na půjčovném za sportovní aktivity téměř 10 tisíc korun, v červnu pak téměř 24 tisíc. Jednoznačně největší zájem byl o volejbalové kurty.

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/petynka-zvysuje-komfort-2005-07-25 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz