Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Petynka v zatěžkávací zkoušce obstála

Přestože je koupaliště Petynka ve Střešovicích otevřené veřejnosti již měsíc, první skutečnou zatěžkávací zkoušku v letošní sezóně zažilo tento víkend. Turnikety areálu, který má kapacitu zhruba 1500 návštěvníků, prošlo během soboty a neděle 5500 lidí!


náhled souboru
Celý víkend se navíc obešel bez incidentů. Pouze v jednom případě zasahovala policie, když jeden návštěvník získal s pomocí sluníčka a alkoholu větší dávku kuráže a rozhodl se ignorovat pokyny plavčíka.

Výhřev vody, který jindy udržuje její teplotu stabilně v rozmezí 24 – 28 stupňů Celsia, nebylo tentokrát ani zapotřebí zapínat. Díky rekordním teplotám vzduchu přesahujícím třicítku měla voda i bez ohřevu 26 stupňů!

Od středy 1. června čeká návštěvníky koupaliště další příjemné překvapení. Otevírací doba areálu bude rozšířena ráno i večer. Uvítají to především ranní plavci, kteří si v padesátimetrovém bazénu budou moci zaplavat již od 7 hod. ráno. Večer koupaliště zavře své brány ve 21 hod. Tento režim potrvá až do poloviny srpna.

Podrobné informace mohou zájemci o návštěvu Petynky získat také na nedávno spuštěných webových stránkách koupaliště www.koupalistepetynka.cz nebo v informační brožuře (skládačce), kterou radnice vydala v nákladu 15 tisíc kusů a k dispozici je nejen přímo u pokladen Petynky, ale také na všech informačních místech radnice (Čs. armády, Břevnov, sídl. Dědina nebo Petřiny). Část vydání získají také školy.

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/petynka-v-zatezkavaci-zkousce-obstala-2005-05-30 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz