Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Patnáctý ročník Opery v Šárce oslavíme Donem Giovannim

Obnovená Opera v Šárce letos slaví 15 let. Slavnostně proto zazní opera, stvořená pro Prahu geniálním W. A. Mozartem. V neděli 1. září se mezi stromy pod širým nebem rozezní Don Giovanni, a to od 14 hodin.


náhled souboru

Pod vedením dirigenta Jana Chalupeckého, který se dirigování opery v Šárce ujal potřinácté, umělce doprovodí orchestr a sbor opery Národního divadla v režii Jany Divišové a Renée Nachtigallové. V titulní roli se představí renomovaný barytonista, sólista pražského Národního divadla Martin Bárta, který již dříve v Šárce ztvárnil roli Přemysla ve Smetanově Libuši nebo Vladislava v opeře Dalibor: „Operní produkce v Šárce mají vždy neopakovatelnou atmosféru. Je to především díky autenticitě a naprosto výjimečné divácké kulise. Vždyť kdy máte možnost účinkovat před dvanácti či čtrnácti tisíci diváky.“ Nejvíce zkušeností a zážitků z Opery v Šárce mají Luděk Vele, který se tentokrát představí jako Leporello a Jana Sibera v roli Donna Anna. Oba v Šárce nevynechali jediné představení.

Na operu do Šárky chodí nejrozmanitější publikum vůbec. Každý může přijít, v čem chce, může stát, sedět nebo ležet. Diváci mají velmi často pocit, že jsou takříkajíc součástí děje, neboť nástupy a některé herecké akce se odehrávají přímo mezi nimi.

I v dalších rolích se pravidelným návštěvníkům představí „známé tváře“ Aleš Briscein jako Don Ottavio, František Zahradníček jako Komtur, Ester Pavlů jako Donna Elvira, a Pavel Švingr jako Masetto. Opera bude uvedena v italském originále, k dispozici budou libreta v češtině.

Opera v Šárce navázala v roce 2005 na tradici operních představení v Divadle nad Čertovým mlýnem, zahájenou před 106 lety. Akci pořádá Praha 6 s podporou hlavního města. Díky každoročním představením v rámci oslav Dne Prahy 6 se daří připomínat slavnou éru divadla, které bylo původně zcela zapomenuto.

DATUM PUBLIKACE: 29.07.2019

KATASTRÁLNÍ ÚZEMÍ: Liboc

OBLAST ZAMĚŘENÍ: Kultura


SOUBORY KE STAŽENÍ


NEJNOVĚJŠÍ AKTUALITY


--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/patnacty-rocnik-opery-v-sarce-oslavime-donem-giovannim-2019-07-29 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz