Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Parkovací zóny hlavní město slibuje na přelomu srpna a září 2014

Praha, 8. 1. 2014 – Pět let čekání Prahy 6 na zóny placeného státní je u konce. Hlavní město Praha dnes představilo novou koncepci zavádění zón a počítá se s tím, že Praha 6 bude v první pilotní fázi a zóny by měly začít v Praze 6 platit od druhé poloviny roku 2014. Bez zón hrozí dopravě v klidu v Praze 6 po otevření tunelu Blanka a metra A do Motola kolaps.


náhled souboru

 OFICIÁLNÍ PREZENTACE HL. M. PRAHY - KE STAŽENÍ A ČTENÍ - ZDE!

„Po jednání s náměstkem primátora Jiřím Nouzou byly připomínky Prahy 6 zohledněny, a rozhodnutí města proto vítáme. Jsme připraveni okamžitě začít aktualizovat náš projekt zón dle požadavků města a uděláme vše pro to, aby zóny byly na přelomu srpna a září 2014 zavedeny,“ řekl Jan Záruba, místostarosta Prahy 6 pro oblast dopravy.

Projekt zón placeného stání schválilo zastupitelstvo Prahy 6 už v prosinci 2008. Od té doby ale Praha 6 na jejich zavedení stále čekala. Doprava v klidu na Praze 6 v letošním roce je bez zón placeného stání pro vedení Prahy 6 naprosto nemyslitelná, stejně jako pro její občany. Radnice udělá maximum proto, aby zóny byly zavedeny.

Šestka by bez zón placeného stání byla jedním velkým parkovištěm, kam své automobilyodkládají řidiči přijíždějící ze středních Čech nebo z ostatních městských částí – Praha 1, Praha 7 – kde za parkování musejí platit a na Praze 6 by parkovali zdarma a na úkor místních občanů. 

Z průzkumu společnosti PPM Factum pořádaného v roce 2013 vyplývá, že přesně 57 % obyvatel Prahy 6 – tedy nadpoloviční většina – si přeje zavedení parkovacích zón v šesté městské části. Až 73 % obyvatel uvádí, že nejvíce potřeba jsou „modré“ a „smíšené“ zóny, nejméně potřebné jsou zelené zóny krátkodobého stání. Alarmující je přitom zjištění, že v žádné části Prahy 6 není současný systém parkování bez zón vnímán pozitivně a problémy s parkováním hlásí 83 % obyvatel.

ČTĚTE DÁLE:

ČTK - Pilotní projekt nových parkovacích zón začne na konci léta

Deník Metro - Praha představila nové parkovací zóny. Řidiči zaparkují v květinkových oblastech

Fotografie: praha.eu--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/parkovaci-zony-hlavni-mesto-slibuje-na-prelomu-srpna-a-zari-2014-2014-01-08 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz