Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Otevření informačního střediska prodloužení linky metra A

Včera bylo slavnostně otevřeno informační centrum k výstavbě prodloužení linky metra A. Informace budou občanům podávat technici s rozsáhlými vědomostmi o prodloužení trasy metra A. Po předchozí domluvě je možno sjednat i skupinové návštěvy s odborným výkladem.


náhled souboru

Nově otevřené informační centrum se nachází v ulici K Lánu 2 na Praze 6. Pro veřejnost bude otevřeno každé pondělí až čtvrtek od 14 do 18 hodin počínaje dnem 24. května 2010.

Slavnostním přestřihnutím pásky proběhlo otevření informačního centra, a to za účasti primátora hl. m. Prahy Pavla Béma, radního pro dopravu Radovana Šteinera, předsedy představenstva Dopravního podniku Davida Vodrážky a starosty MČ Praha 6 Tomáše Chalupy.

„Věřím, že informační centrum významně přispěje k přípravě stavby prodloužení metra A. Občané tak mohou být objektivně informováni o situaci při její realizaci. V centru si mohou nejen prohlédnout dokumenty ke stavbě, letecké snímky pozemků, mapy, ale jejich dotazy budou také zodpovězeny odborníky," řekl primátor Pavel Bém.

„Otevření informačního centra k prodloužení linky metra A je opodstatněné. I vzhledem k tomu, že stavební činnost v této oblasti bude narůstat. Nejen občané Prahy 6, ale celá veřejnost musí mít přehled a možnost kontrolovat, jak výstavba metra vzniká a jak se dotkne jejich každodenního života," řekl pražský radní pro dopravu Radovan Šteiner.

"Prodloužení metra trasy A, ale i výstavba tunelového komplexu Blanka zasahuje do života celé Prahy. Nepochybně pak významným způsobem občanům Prahy 6. Radnice Prahy 6, která ačkoliv není za výstavbu odpovědná, snaží se ztížené podmínky řešit a vytvářet informační podporu všem obyvatelům žijícím nejen u jednotlivých stavenišť, ale i na okolních místech. Zřízení informačního centra je jedním z kroků pro informační podporu občanů, ale i třeba existence rubriky Ze Stavebního deníku na webových stránkách Prahy 6," doplnil starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa. 

Nová trasa linky metra A

Nové stanice metra prodlouží současnou délku linky A o čtyři stanice, celkově o šest kilometrů. Tento úsek bude zprovozněn v roce 2014 a hlavní město Praha přijde na 18,7 miliardy korun. Evropská unie na výstavbu přispěje osmi miliardami korun. Nově vzniklé stanice na trase A budou Červený Vrch, Veleslavín, Petřiny a Motol. Prodloužení podzemní dráhy zlepší dopravní dostupnost Fakultní nemocnice v Motole a nemocnice Na Homolce. Prodloužení trasy A také ulehčí Vítěznému náměstí., které je dnes velkou křižovatkou, a to nejen od autobusové dopravy, ale zlepší se i dopravní obsluha severozápadní části města.

Prodloužená linka metra A obslouží 90 tisíc Pražanů a v návaznosti na příměstskou dopravu až 180 tisíc lidí, kteří cestují do Prahy za prací denně. V současné době metro disponuje 57 stanicemi metra a přepraví více než milion cestujících za den.

(podle www.praha-mesto.cz)

Videoreportáž z otevření ZDE

Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6

tel.  220 189 957
mob.  602 316 908--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/otevreni-informacniho-strediska-prodlouzeni-linky-metra-a-2010-05-21 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.