Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Orientace po obvodu bude jednodušší

Od dnešního dne se občané a návštěvníci Prahy 6 mohou setkat s novým prvkem – novým orientačním systémem. Na zhruba dvou stovkách sloupů je umístěno téměř 900 cedulí, které usnadní orientaci při hledání nejrůznějších cílů. Zároveň každého návštěvníka Prahy 6 vítá či loučí se s ním na hranicích 17 hraničních sloupů.


náhled souboru
Nechybí směrovky na hlavní třídy, budovu radnice, informační kanceláře, zdravotnická zařízení, policejní služebny, pošty, knihovny, sběrné dvory, školy a školky, domovy důchodců či pečovatelskou službu, sportovní a volnočasová zařízení, galerie, divadla či muzea, ale také hřbitovy nebo kostely.

„Grafická podoba informačního systému vychází z vyhlášky ministerstva dopravy. Ulice jsou značeny na červeném podkladu bílým písmem, ostatní cíle jsou pak na cedulích s hnědým podkladem,“ vysvětlila pracovnice starostovy kanceláře Veronika Cincibusová, která za nový informační systém zodpovídá.

Celý orientační systém Prahy 6, který je zároveň splátkou letitého dluhu občanům a návštěvníkům městské části, má nejen pomoci snazší orientaci na území, ale zároveň lépe propagovat městskou část jako celek, ale i její památky a další subjekty, které stojí za vidění.

„Orientační systém není pouze pro turisty, kteří do Prahy 6 přijedou, ale i pro rezidenty, kteří bydlí v Praze 6 a ostatní Pražany. Místní občané se pochopitelně k objektům, které hledají, dostávají snadněji, nicméně přibývá občanů a návštěvníků, kteří jsou odkázání pouze na to, co vidí na ulicích“, vysvětluje cíl projektu starosta Tomáš Chalupa. Během léta přibude k informačním cedulím ještě zhruba 90 stojanů s mapami s vyznačením místa, kde se občan zrovna nachází.

Nový informační systém je součástí projektu Slušná radnice, který starosta zahájil loni poté, co si nechal zpracovat podrobný a předem utajený audit fungování radnice. Jedním z jeho výsledků bylo i to, že pro celou řadu občanů je orientace po území Prahy 6 velmi obtížná.

Na venkovní informační cedule naváže zcela nový orientační systém uvnitř budovy radnice. Podle zjištění auditorů totiž řada návštěvníků radnice v budově bloudí a zbytečně ztrácí čas. Jeho instalace však proběhne až spolu s poměrně zásadní přestavbou přízemí budovy, kde vznikne nová, výrazně kapacitnější informační kancelář. „Nepůjde ale jen o infokancelář, kde komunikace funguje jednosměrně, tedy úřad vůči občanům, ale o prostor, kde si občané řadu agend přímo vyřídí, aniž by museli chodit od dveří ke dveřím jednotlivých úředníků. Na takovou, opravdu moderní městskou halu už stávající prostory zkrátka nestačí,“ vysvětluje nutnost stavebních úprav starosta Chalupa. Ten také prosazuje prosklení všech dveří do kanceláří čirým sklem.

Již realizovanými opatřeními v rámci projektu Slušná radnice je například Elektronické tržiště, prostřednictvím kterého radnice nově zadává veřejné zakázky. „Už během prvních měsíců se podařilo dosáhnout poměrně výrazného snížení nákladů na práce zajišťované externími dodavateli,“ tvrdí starosta. Od dubna je také možné sledovat jednání zastupitelstva v přímém přenosu na internetu.

Martin ©alek
tiskový mluvčí
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/orientace-po-obvodu-bude-jednodussi-2005-06-09 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz