Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Opravený park na Malém Břevnově bude mít hřiště

Zanedbaný park na Malém Břevnově je další z veřejných prostranství, které Praha 6 plánuje opravit a dát mu přívětivější tvář.


náhled souboru

„Jedná se o rekonstrukci parkové plochy mezi ulicemi Moravanů a Slezanů,“ uvedl místostarosta Jan Záruba. „Úpravy se dotknou jako u ostatních již rekonstruovaných parků zeleně, cest a nezapomněli jsme ani na hřiště pro děti,“ dodal.

V parku, který sousedí s mateřskou školou, se opraví cestní síť, doplní se lavičky a odpadkové koše a hlavně přibude koutek pro děti s moderními herními prvky. Vchod na dětské hřiště pak bude možný jak z parku, tak z mateřské školky. Od rušné ulice Bělohorská  park oddělí protihluková stěna z dřevěných palisád.

Jedním z důvodů, proč Praha 6 přistoupila právě k obnově parku na Malém Břevnově, je skutečnost, že se v něm scházejí bezdomovci a hledají v něm útočiště i přes noc. Účelem úprav je park prosvětlit, a s tím souvisí i úprava zelených ploch a dřevin. Projekt proto počítá s prořezy a kácením keřů i necelé dvacítky stromů. „Tyto budou nahrazeny novými, vhodnějšími stromy a keři,“ uvedl Záruba.

V současné chvíli je zpracována projektová dokumentace ke stavebnímu řízení a probíhá stavební řízení. Zahájení prací se předpokládá v květnu a dokončení prací do konce tohoto roku.

„Do konce března, v období vegetačního klidu, dojde k potřebným úpravám dřevin podle rozhodnutí o kácení,“ uvedla Ludmila Baumová z odboru životního prostředí.
Za rekonstrukci parčíku na Malém Břevnově zaplatí městská část 5 milionů korun.

(podle čas. Šestka)Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/opraveny-park-na-malem-brevnove-bude-mit-hriste-2010-03-05 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz