Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Oprava střechy Skleňáku potrvá do jara

Skleněný palác na náměstí Svobody prochází rekonstrukcí. Jako první se komplexně opravuje střecha, na což upozorňuje zdálky viditelný jeřáb.

 


náhled souboru

Po osmdesáti letech existence si dům, který je majetkem městské části Prahy 6, vyžádal komplexní rekonstrukci střechy, tedy výměnu střešního pláště, opravy komínů a atik, zámečnických konstrukcí, bleskosvodu a podobně. Postupuje se tak, aby budova po renovaci měla výrazně lepší tepelně technické vlastnosti, kvalitní izolace proti dešťové vodě a její bezpečné odvedení, a kromě dalších oprav tady dojde i k pokládce nové pochozí skládané dlažby, aby se mohlo na střechu opět chodit a lidé ji mohli využívat k relaxaci jako v době po dokončení.  

Funkcionalistická budova z roku 1937, kterou navrhl architekt R. F. Podzemný, byla velmi moderně zařízena. Na střeše vznikla opalovací terasa s lehátky a krásným výhledem na Pražský hrad nebo třeba i další architektonicky povedenou lokalitu – osadu Baba. Kromě lehátek a sluneční markýzy, což není nic výjimečného, tady měli majitelé pro osvěžení i sprchy a bar.

„Vzhledem ke skutečnosti, že budova je kulturní nemovitou památkou, jsou veškeré práce průběžně konzultovány a schváleny zástupci památkové péče. Stejně tak budeme postupovat při výměně výkladců v přízemí, rekonstrukci výtahů a zdravotně technických instalací, které by měly následovat,“ říká radní Eva Smutná, která má památkovou péči v gesci. Oprava střechy by měla skončit na jaře příštího roku.--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/oprava-strechy-sklenaku-potrva-do-jara-2021-11-22 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.