Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Okrsky městské policie mají různá bezpečnostní rizika

Každý z třiatřiceti okrsků, které spadají pod Obvodní ředitelství Městské policie v Praze 6, má svá specifika.


náhled souboru
Někde se okrskáři podle zástupkyně obvodního ředitele Michaely Roháčkové zaměřují hlavně na dětská hřiště i pískoviště a na bezpečnost jejich malých návštěvníků, jinde jde o dohled nad veřejným pořádkem, především na znečišťování veřejného prostranství.

„Zvýšený dohled nad hřišti provádíme hlavně tam, kde je sídlištní zástavba, a také tam, kde je větší koncentrace lidí. Například v Dejvicích okolo Vítězného náměstí, na území Bubenče a Střešovic musíme více dbát na dodržování veřejného pořádku,“ konstatovala Roháčková s tím, že právě u Vítězného náměstí jsou i velké problémy s parkováním. „Velká řada lidí, kteří míří do centra, zastaví své vozidlo při nejbližší zastávce metra a je jim jedno, že se zde parkovat nesmí,“ posteskla si Roháčková.

Strážníci, kteří slouží v okrajových částech, zase mají za úkol kontrolovat a střežit zahrádkářské kolonie, a to jak v letních měsících, tak i v zimě, kdy jsou objekty majiteli opuštěny a hrozí, že by se chatky staly cílem zlodějů a bezdomovců.

Celkem na bezpečnost obyvatel a jejich majetku dohlíží v Praze 6 čtyřiatřicet strážníků okrskářů. Za nejmenší okrsek se dá považovat území Sedlce a za nejrozsáhlejší okrsek přírodní rezervace Divoké Šárky a její přilehlé okolí. „To, že má každý okrsek svého strážníka je velmi důležité kvůli bezpečnosti občanů. Právě místní obyvatelé si nejvíce všímají změn i cizích lidí ve svém okolí a strážníka, kterého dobře znají, na to mohou upozornit,“ konstatoval starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/okrsky-mestske-policie-maji-ruzna-bezpecnostni-rizika-2009-09-11 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.