Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Pomoc pro Ukrajinu
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Okolí Ladronky se bude dále upravovat

Park Ladronka by se v budoucnu mohl spojit s Petřínem i oborou Hvězda tak, aby se člověk mohl procházet, aniž narazí na silnici.


náhled souboru

Zastupitelstvo městské části Praha 6 dnes hlasy všech přítomných schválilo podání žádosti o padesátimilionový grant Evropské unie v operačním programu Praha Konkurenceschopnost, informoval radní Prahy 6 Ondřej Balatka. Městská část v letošním roce počítá v rozpočtu na úpravu okolí Ladronky ve směru ke Hvězdě s 19 miliony korun.

Sportovně-rekreační areál kolem usedlosti Ladronka, odkud roku 2000 policie vystěhovala squattery, vznikl roku 2005 po rekonstrukci budovy. V posledních letech se v okolí stavěly chodníčky, cesty a sázela stromořadí. To má pokračovat i nadále. Heliport Vojenské nemocnice na Vypichu se přemístí, pod silnicemi se vybudují podjezdy. "Člověk bude moct pěšky, na kole nebo na in-line bruslích jet z Kinského zahrady nebo Petřína přes Ladronku až do obory Hvězda," řekl Balatka. Hotovo by mělo být v polovině roku 2010.

Celkem radnice Prahy 6 počítá s výdaji 19 milionů korun letos i napřesrok. Celkových 38 milionů nákladů se však v případě úspěchu grantové žádosti může snížit na desetinu. Praha 6 požaduje od EU na úpravu okolí Ladronky 50 milionů korun, její spoluúčast by představovala 7,5 procenta, tedy 3,75 milionu. Rozhodnout o žádosti by se podle Balatky mělo do září.

Spoluúčast MČ Praha 6 při financování projektu „Areál volného času Ladronka – II. a III. etapa“

V letošním roce bude zahájena realizace II. a III. etapy projektu Areál volného času Ladronka. Předmětem těchto etap budou níže uvedené stavby a úpravy:

1. Pláň Ladronka – Vypich.
Na celé rozloze pláně je navržen nový pěší, cyklistický a bruslařský okruh, dlouhý cca 1 km. Profil tohoto okruhu bude tvořen novou asfaltovou komunikací a asfaltovou komunikací pro pěší. V místě souběžné trasy pěší-bruslaři je oddělovací pruh z hrubé dlažby. Nový okruh je ve dvou místech napojen na stávající okruh parku Ladronka, který je již v provozu ve východní části celé pláně. Doplňkové spojovací pěší komunikace napojují pláň na stávající okolní komunikace a budou s povrchem ze živice (asfalt). Součástí projektu je vymístění heliportu.

2. Podchod pod Kukulovou ulicí (a napojení na komplex KC Vypich).
Podchod je řešen jako pozvolna se svažující pěší a bruslařská cesta, která v měkkých křivkách prochází vlastním podchodem.

3. Zeleň.
Návrh zachovává volnou zeleň ve stávajících plochách a doplňuje novou zeleň především po obvodu pláně, zejména kolem ulic Podbělohorské a Patočkovy tak, aby vlastní pláň s cestami byla odstíněna od hluku a výfukových plynů.


(s využitím ČTK)Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/okoli-ladronky-se-bude-dale-upravovat-2009-02-27 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.