Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Odběrové místo ÚVN: Důležité informace k odběrům

Odběrové místo ÚVN pro pacienty s podezřením na onemocnění COVID- 19 se nachází před areálem Ústřední vojenské nemocnice ve Stamicově ulici. Provozní doba pondělí–pátek 8–18 hod., sobota a neděle 8–15 hod.


náhled souboru
  • Odběry na vlastní žádost (osob bez příznaků a bez rizika kontaktu s nakaženým) jsou možné, ovšem důrazně upozorňujeme, že se tyto osoby vystavují riziku možné nákazy. Přednostně jsou odebíráni pacienti, které k odběru doporučil lékař. Za odběr na vlastní žádost je účtováno 2 900 Kč, které lze uhradit pouze bezkontaktně (kartou).
  • K odběru by se měli lidé ideálně dostavit vozem, ihned po odběru opět odjet do domácí izolace, kde vyčkají na výsledky testů.
  • Každému vyšetřenému jsou výsledky sděleny telefonicky, aktuálně do 4 dnů od odběru. Pokud jste nebyli o výsledcích vyrozuměni ani po uplynutí 4 dnů od odběru, můžete se informovat mezi 9. – 14. hod. na tel.  973 202 872.
  • V odběrovém místě jsou ověřovány elektronické žádanky pro COVID-19, které vystavil lékař (na centrální úložiště).

ÚVN je odkázána na zpracování odebraných vzorků v externích laboratořích. Intenzivně pracujeme na zajištění vyšetření odebraných vzorků tak, abychom měli výsledky k dispozici co nejdříve.

Vyzýváme všechny k ohleduplnosti, respektování pokynů personálu a především k dodržování bezpečnosti (rozestup ve frontě na odběr, zakrytí nosu a úst, správná hygiena).--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/odberove-misto-uvn-dulezite-informace-k-odberum-2020-03-30 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz