Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Od 15. listopadu se platí za parkování na Babě i v Liboci

Od pondělí 15. listopadu se rozšiřují zóny placeného stání v Praze 6 o oblast Baby a část Liboce. Zóny platí ve všední dny vyjma času od 6 do 8 hodin, víkendy jsou zadarmo.


náhled souboru

Praha 6 o aktivování zón požádala hlavní město až na základě ankety mezi místními rezidenty, kteří se vyslovili pro jejich rozšíření.

„Jako asi jediná městská část nemáme P+R parkoviště a tlak na parkovací místa pro rezidenty je velký. Proto jsme o rozšíření zón nechali rozhodnout místní obyvatele,“ vysvětluje radní pro dopravu Jiří Lála. Praha uvažovala o spuštění zón placeného stání také na Malém Břevnově, tam byli ale obyvatelé proti a zóny tam zavedeny nejsou.

 Rezidenti v modré zóně zaparkují na základě parkovacího oprávnění, které si mohou vyřídit na výdejně v Uralské 4 nebo online prostřednictvím Osobních stránek uživatele na webu parkujvklidu.cz. Za celoroční parkování v modré zóně zaplatí majitel auta 1200 korun, návštěvník ve smíšené zóně za hodinu stání pak 20 korun.

 V nově zpoplatněných úsecích převažují modré zóny a smíšených fialových je minimum. Například na Babě je to 472 parkovacích míst v modrých zónách a 35 fialových. V Liboci je poměr modrých k fialovým 145:23.  Celkem bylo v obou lokalitách zavedeno placené parkování u zhruba sedmi set stání.

Rozsah zón placeného stání včetně aktuálního rozšíření je možno nalézt na Geoportálu Prahy 6 v sekci doprava.--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/od-15-listopadu-se-plati-za-parkovani-na-babe-i-v-liboci-2021-11-12 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.