Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Zápis ukrajinských dětí do mateřských a základních škol / Запис дітей з України до дитячих садочків та загальноосвітніх шкіл
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Novou trofej získal Tatran

Střešovice slaví jedenáctý titul! V nádherné atmosféře posledního letošního finále zdolaly potřetí za sebou havířovská Torpeda, tentokrát výsledkem 5:1, a radují se zisku nové trofeje.


náhled souboru
V hlavní roli se představili parťáci z elitní střešovické formace Johan von der Pahlen a Michal Jedlička, hrající s červenočerným plnovousem. Jedlička svou skvělou sezónu završil dokonce hattrickem.

I nedělní finálový zápas na havířovském zimním stadionu se odehrál ve vynikající atmosféře. Konkurentem domácímu kotli byli tentokrát i příznivci střešovického Tatranu, kteří vyprovokovali žlutočerné příznivce k intenzivnímu fandění. A den starý rekord neodolal. Třetímu finále bylo přítomno 3013 diváků!

Na hřišti kraloval v první třetině zejména domácí gólman Štěpán Laja. Trestuhodně volní útočníci mistra na strážce havířovské branky několikrát nevyzráli. Vedení Tatranu zajistila až souhra nejproduktivnějších hráčů. Švéd von der Pahlen těžil z Jedličkovy ekvilibristiky a ze vzduch dorazil míček za Lajova záda.

Z hole Pavla Kožušníka ale přišla okamžitá odpověď. Vochozka jeho razantní střelu nezkrotil. Bojovná druhá třetina přinesla jen jedinou branku. Snahu havířovských útočníků utnula opět stejná dvojice jako u první střešovické branky. Nejlepší střelec ligy Jedlička tentokrát zakončoval von der Pahlenův pas do prázdné branky.

Švéd si své možná poslední utkání ve Fortuna Extralize opravdu užíval. Třetí branku Tatranu vstřelil z brejku poté, co obral na půlící čáře Lébla, čtvrtou potvrdil střešovickou cestu k titulu v přesilové hře Jedlička.

Závěr zápasu zkušené Střešovice kontrolovaly. Zbytečná vyloučení už jen hrála do jejich karet, a tak Torpedo nemělo na zvrat. Novou trofej zvedl nad hlavu jako první střešovický kapitán Juraj Šádek, který byl u všech jedenácti titulů Tatranu. Šádek se zároveň rozloučil s kariérou ve Fortuna Extralize. Spolu s ním odehrál svůj poslední zápas i Miroslav Hanzlík.Martin Šalek
tiskový mluvčí ÚMČ Praha 6
msalek@praha6.cz
 220 189 957--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/novou-trofej-ziskal-tatran-2007-04-16 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.