Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
COVID-19 / KORONAVIRUS : : kompletní a průběžně aktualizované informace
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Nová školka na Petynce má mít výjimečnou architekturu

Nedostatečný počet míst ve školkách pro děti z Prahy 6 by mohly vyřešit nové školky. Jedna z nich by měla vyrůst do dvou let na Petynce. Navštěvovat by ji mohlo až 75 dětí.


náhled souboru
Počet dětí, které se každoročně hlásí do mateřských škol, v posledních letech neustále převyšuje možnou kapacitu míst v Praze 6. A to i přesto, že městská část navyšuje počty míst rekonstrukcemi stávajících školek, přestavbami školnických bytů na třídy, změnou dispozic místností nebo přístavbami. V letošním roce byly školky nuceny odmítnout 331 žadatelů z Prahy 6, dalších padesát z okolních městských částí nebo obcí. Díky rekonstrukcím se při dodatečných zápisech podařilo umístit dalších 125 dětí.

Již v roce 2010 by mělo dojít k budování dalších kapacit a radnice doufá, že se příští rok podaří vyhovět naprosté většině šestkových rezidentů. Přesto počty žadatelů ale stále ještě rostou. Řešení vidí radnice ve stavbě nových školek, pro které hledá vhodné pozemky. Jedním takovým by mohla být školka umístěná do areálu koupaliště Na Petynce.

„V současné době se provádí tzv. ověřovací studie,“ sdělil ředitel společnosti SNEO Alois Novák. Studie ověří, zda je záměr realizovatelný z pohledu prostoru, infrastruktury i financí. Společnost SNEO, kterou vlastní městská část, by měla být investorem. Stavba podle odhadů přijde na 40 milionů korun.

Školka má být umístěna do málo využívané severní části areálu koupaliště, přilehlé k ulici Na Hubálce. Stavba má naprosto výjimečné architektonické řešení. „Návrhy pocházejí z architektonického studia Znamení čtyř a mají řadu originálních řešení. Školka bude zapuštěna do terénu a část venkovního hřiště by se měla ocitnout na zazeleněné střeše,“ vysvětluje Bohumil Beránek, vedoucí odboru územního rozvoje.

Nová školka, která uspokojí zejména rodiče z oblasti Střešovic, bude mít kapacitu 75 míst rozdělených do třech oddělení. Ty se ovšem slévají v jeden prostor, oddělené jsou pouze tři lehárny v kruhových věžích, do kterých se stoupá po schodech do patra. Úzké spojení s areálem koupaliště vybízí ke směřování školky jako sportovní. „Uvažujeme o tom, že by byla za měřena na výuku plavání a další na sportovní aktivity a pobyt v přírodě,“ sdělil starosta Tomáš Chalupa.

Kromě školky Na Petynce plánuje městská část postavit novou budovu školky ve Velvarské ulici. Další školka by měla vyrůst při parčíku na Malém Břevnově. Radnice počítá, že po odeznění babyboomu by se tyto prostory snadno změnily v komunitní centrum, které v Malém Břevnově také chybí.

Související informace
Školka Bubeníčkova má nové oddělení

(podle čas. Šestka, autor: K. Maršálová)Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek@praha6.cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908
ICQ 199–901-370--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/nova-skolka-na-petynce-ma-mit-vyjimecnou-architekturu-2009-12-15 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz

Soubory cookie (nebo podobné technologie) používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah a reklamy konkrétním uživatelům, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte a také souhlasíte se sdílením informací (Jaké údaje shromažďujeme) o vašem použití našeho webu, který provozujeme s našimi přidruženými společnostmi a partnery. Předvolby můžete spravovat v části Nastavení souborů cookie, svůj souhlas můžete kdykoli odvolat nebo více informací najdete v Prohlášení o ochraně osobních údajů.