Úřad městské části Praha 6 - výtisk z oficiálního webu radnice


Infolinka
Úvodní stránka ›› Akce a novinky ›› Aktuality ›› detail/podstránka

Nominujte stavby na Cenu starostky

Účelem udělení „Ceny starostky“ za realizaci stavby je nalézt a ohodnotit nejkvalitnější novostavbu či rekonstrukci prezentující architektonickou kulturu Prahy 6. Návrhy na cenu starostky pro letošní ročník se týkají staveb, které byly realizovány a kolaudovány na území Městské části Praha 6 v rozmezí let 2009-2011. Nominaci může podat každý!


náhled souboru

Účelem je nalézt a ocenit investora stavby, který realizací novostavby či rekonstrukcí stávajícího objektu nejvíce přispěl ke zkvalitnění prostředí Prahy 6; jehož realizace je nejlépe zapojena do stávajícího prostředí; jejíž řešení je vtipné, nápadité a provozuschopné; a stavba byla realizována v souladu s požadavky vyhlášek a správních povolení.

Vzhledem k překrývajícím se datům pro vyhlášení jednotlivých ročníků cen, může být stavba nominována (užší výběr z návrhů) na cenu pouze pro jeden ročník ceny.

Termín pro podání návrhu do soutěže je 4.9.2011, návrhy obdržené po termínu nemohou být do posuzování zařazeny.

Podmínkou udělení ocenění je návrh na „Cenu starostky", který může podat libovolná fyzická či právnická osoba na adresu tajemníka soutěže.

Písemný návrh musí obsahovat označení realizované stavby, adresu stavby, údaje o autorovi, údaje o investorovi; dále stručný popis důvodu pro nějž je dílo nominováno s ohledem na účel udělení ceny. Návrh by měl obsahovat grafické přílohy a fotografie realizace. Návrhy na cenu budou posouzeny tajemníkem poroty z hlediska naplnění podmínek nominace.

Pro posouzení předložených návrhů jmenovala RMČ porotu ve složení:
Prof. Ing. arch. Petr Ulrich, doc. Ing. arch. Jan Mužík, Ing. arch. Zdeněk Lukeš, doc. Ing. arch. Lubomír Pata (arch. dílo oceněno v r.2010), Ing. arch. Jan Línek (arch. dílo oceněno v r.2010); náhradník poroty - PhDr. Ivona Raimanová.
Tajemník poroty: Ing. arch. Bohumil Beránek - vedoucí Odboru územního rozvoje ÚMČ P6, email: bberanek{zavináč}praha6{tečka}cz

Přínosem pro architekturu je náměstí a dům pro seniory (ohlédnutí za minulým ročníkem Ceny starosty)

 

Martin Šalek
tiskový mluvčí MČ Praha 6
msalek{zavináč}praha6{tečka}cz
tel.  220 189 957
mob.  602 316 908--- konec tisknuté stránky www.praha6.cz/aktuality/nominujte-stavby-na-cenu-starostky-2011-08-31 ---

Úřad městské části Praha 6
Čs. armády 23, Praha 6, PSČ 160 52

Kontakty

Ústředna: 220 189 111
Bezplatná infolinka: 800 800 001
Fax: 220 189 111
Email: podatelna{zavináč}praha6{tečka}cz
Datová schránka: bmzbv7c
Web: www.praha6.cz